BEZPIECZNE ZABIEGI – ZASADA 3 Z 10

BEZPIECZNE ZABIEGI – ZASADA 3 Z 10

281
0
PODZIEL SIĘ
ZASADA 3

Zadaniem medycyny estetycznej jest, jak już podpowiada słowo estetyka, poprawa wyglądu – podkreślenie piękna i ukrycie niedoskonałości. Ale jest jeden warunek: zabieg musi być przeprowadzony prawidłowo. W innym wypadku może prznieść więcej strat niż korzyści dla naszej prezencji, a także psychiki oraz finansów. Dlatego stworzyłyśmy dla Was 10 zasad, jakimi należy się kierować mając w planie skorzystanie z przebogatej oferty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Dziś zasada nr 3:

Piekno_bez_obaw_logo

Zabiegi medyczne wykonuję zawsze u lekarza!

Już samo słowo „medyczne” powinno Ci zasugerować, że kosmetyczka to nie jest dobry wybór, jeśli chcesz wykonasz np. peeling medyczny czy powiększyć usta.

Zabiegi z użyciem igły mogą być wykonywane jedynie przez lekarzy, ponieważ to oni mogą wykonywać procedury, przy których dochodzi do przerwania ciągłości skóry. I nie chodzi nawet o to, że kosmetyczka nie będzie potrafiła prawidłowo wykonać zabiegu, ale gdy wystąpią powikłania, nie będziesz znajdowała się pod odpowiednią opieką. To lekarz w gabinecie/klinice ma wyposażenie w postaci sprzętów czy lekarstw, jakimi nie dysponuje żaden zakład kosmetyczny czy nawet kosmetyczne spa.

Kosmetyczka, technik usług kosmetycznych, kosmetolog – ich nie powinnaś brak pod uwagę planując poprawę konturu ust czy wypełnienie mimicznych zmarszczek. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej może wykonywać jedynie przeszkolony w tym kierunku lekarz. Aleksander Sopliński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, wyjaśnia: „Zarówno kosmetolog, jak i technik usług kosmetycznych, nie są przygotowani do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej. Diagnozowanie i leczenie zmian skórnych oraz wykonywanie zabiegów medycznych, w tym m.in. podawanie kwasu hialuronowego, pozostaje w zakresie kompetencji lekarza.”

I jeszcze jedno wyjaśnienie: co prawda Sekcja Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim istnieje w Polsce od 1993 roku, jednak nie ma kierunku studiów „Medycyna Estetyczna”. Ponadto rok w rok rynek oferuje coraz więcej zabiegów, dlatego lekarze muszą szkolić się na bieżąco.

Pamiętaj, masz prawo spytać lekarza o dyplom ze szkolenia czy chcieć zobaczyć certyfikat kompetencji. I koniecznie postaraj się dotrzeć do efektów jego pracy z cyklu „przed” i „po” – będziesz miała informacje dosłownie na załączonym obrazku 😉

A do kosmetyczki idź na paznokcie lub rzęsy 🙂

logo akcji

#pieknobezobaw

Partnerem programu jest:

logo

www.klinikalaperla.pl

Facebook-button.jpgwww.facebook.com/pieknobezobaw/