JAPOŃSKI MANIKIUR

JAPOŃSKI MANIKIUR

258
0
PODZIEL SIĘ

Manikiur japoński stosowany jest w kosmetyce od niedawna. Powinny go wypróbować te osoby, które chciałyby wzmocnić swoje paznokcie.

Jest zabiegiem przeznaczonym do łamliwych, kruchych oraz rozdwajających się paznokci. Zabieg pozwala na ich pełną regenerację w większym stopniu niż tradycyjne zabiegi pielęgnacyjne.

Cechą charakterystyczną manikiuru japońskiego jest wcieranie w płytkę paznokcia specjalnej pasty bogatej w składniki naturalne (m.in. witaminy A + E), keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Następnie na tak odżywiony paznokieć, nakładana jest warstwa pudru. Dzięki temu wszystkie wprowadzone wcześniej składniki zawarte w paście są zatrzymywane i nie ma groźby, że zbyt szybko zostaną wypłukane z płytki paznokcia. Pozwala to utrzymać efekt zabiegu na dłużej.

manicure japoński

Gdyński salon Mana Day Spa rekomenduje ten zabieg, jako najlepszą metodę na piękne paznokcie.

Dodatkowym efektem japońskiego manikiuru jest wysoki połysk. Potrafi on utrzymać się na płytce paznokcia przez okres ok. 2 tygodni. Dlatego dla uzyskania pożądanego i naprawdę trwałego efektu, zaleca się powtarzanie zabiegu w odstępach 2-3-tygodniowych.

Co bardzo istotne, po wykonaniu zbiegu nie jest wskazane malowanie paznokci. Połysk i głębokie nawilżenie płytki paznokciowej sprawiają, że znacznie ograniczona jest przyczepność lakieru. Nie powinno być to jednak mankamentem, gdyż zabieg wzmacnia nasze naturalne paznokcie i nadaje im połysk różowej perły.

Cały zabieg trwa około 30 minut i oprócz niewątpliwych zalet pielęgnacyjnych, jest również dobrym sposobem na odprężenie i zrelaksowanie.