L’ORÉAL REVITALIFT LASER X3

L’ORÉAL REVITALIFT LASER X3

1462
0
PODZIEL SIĘ

Andie Macdowell, Revitalift Laser X3, laser CO2

Andie Macdowell

Revitalift Laser x3 jest pierwszym dostępnym na rynku intensywnym produktem przeciw starzeniu się skóry, przetestowanym w tym samym badaniu co laser frakcyjny CO2 – powszechnie uważanym przez ekspertów jako skuteczny zabieg dla zredukowania drobnych i głębokich zmarszczek. Wyniki są imponujące! To naprawdę działa!

 

Kobiety spodziewają się teraz więcej po swoich kremach. Już nie wystarczy porównanie dwóch składników przeciwzmarszczkowych – musimy testować produkty również w porównaniu z niechirurgicznymi zabiegami. Lasery frakcyjne to najbardziej nowoczesna technologia, która pozwala na dotarcie do głębokich warstw skóry, daje bardzo dobre wyniki w zakresie wygładzania zmarszczek i poprawy tekstury skóry. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się porównać Revitalift Laser X3 z laserem frakcyjnym CO2.

Elizabeth Bouhadana, Dyrektor Naukowy L'Oréal

 

 Technologia Revitalift Laser x3 

  • wypełnianie – zmarszczki wydają się zredukowane
  • zagęszczanie – skóra wydaje się bardziej napięta
  • modelowanie – owalu twarzy

 

Składniki aktywne zawarte w Revitalift Laser x3:

  • Pro-Xylan – działa stymulująco na komórki skóry, efekty jej działania przypominają efekty zabiegu laserowego poprzez pomoc w regeneracji skóry, zwalczanie efektów fotostarzenia skóry, wygładzanie zmarszczek i redukcję widczoności drobnych zmarszczek, stymulowanie kolagenu
     
  • fragmentaryzowany kwas hialuronowy – jest to naturalnie występujący magnes, który skutecznie przyciąga wilgoć, a więc świetnie nawilża skórę
     
  • LHA (kwas lipohydroksylowy) – delikatnie złuszcza i wygładza powierzchnię skóry, ułatwia regenerację naskórka i odbudowę komórek.

Andie Macdowell, Revitalift Laser X3, laser CO2

kosmetyki L'Oréal Revitalift x3, od lewej: Krem (45 zł/50 ml), Serum (45 zł/30 ml), Pod oczy (45 zł/15 ml)

 

Linia kosmetyków L'Oréal Revitalift x3

1. Krem na dzień

Nawilżający krem o luksusowej i aksamitno-żelowej konsystencji, który wypełnia zmarszczki, napina skórę i wygładza jej powierzchnię pozostawiając ją gładką i jakby odnowioną. Wysokoskoncentrowana formuła natychmiast łączy się ze skórą, aby nadać jej bardziej wypełniony i jednolity wygląd.

Jak stosować? Przed apilkacją ostrożnie umyj ręce i oczyść twarz. Unikaj stsosowania mydła zasadowego. Jeśli wcześniej nałożone zostało Serum, poczekaj z aplikacją Kremu ok. 1 minuty. Następnie delikatnie zanurz opuszkę palca w Kremie Revitalift Laser X3. W celu ochrony substancji czynnych zawartych w kremie unikaj rozgrzewania produktu w dłoni – zamiast tego nałóż krem na grzbiet dłoni. Następnie nałóż krem na całą twarz i szyję. Stosuj rano i wieczorem.

 

2. Serum

Delikatne, jedwabiste Serum o konsystencji, która wtapia się w skórę. Wypełnia zmarszczki, zwęża i wygładza pory, a także przekształca wygląd tekstury skóry. Skóra wydaje się znacznie gładsza i bardziej jednolita.

Jak stosować? Oczyść twarz, tak jak w przypadku Kremu na dzień. Nałóż trzy wyciśnięte z pompki porcje Serum Revitalift Laser X3 na obie strony twarzy, a jedną porcję na podstawę szyi.Okrężnymi ruchami rozprowadź produkt po całej twarzy, idąc od dołu twarzy ku górze. Nie zapomnij o nałożeniu Serum na płatki uszu i wokół oczu, kierując się od wewnętrznych do zewnętrznych kącików oczu. Pozwól Serum wniknąć w głąb skóry, zajmie to około 1 minuty zanim nałożysz krem lub makijaż.

 

3. Krem pod oczy

Wzbogacona w kofeinę formuła nakładana przy pomocy chłodzącego aplikatora nawilża skórę pozostawiając ją odświeżoną, podczas gdy widoczność zmarszczek i „worków” pod oczami jest zmniejszona. Skóra wokół oczu natychmiast wydaje się gładsza i wygląda na ożywioną. W ciągu 3 tygodni zmarszczki wydają się znacznie zredukowane.

Jak stosować? Po aplikacji Serum, poczekaj chwilę zanim nałożysz produkt pod oczy. Umieść niewielką ilość produktu do stosowania wokół oczu na każdą ze skroni. Delikatnie rozprowadź kosmetyk w kierunku obszaru po oczami. Rozpocznij od zewnętrznych i poruszaj się w kierunku wewnętrznych kącików oczu, przesuwaj opuszki palców w kierunku górnej części powieki (pod brwią). Powtórz ruch kilkakrotnie.

Konsystencje w tej gamie zawierają nowe, „inteligentne” emulgatory. Precyzyjna ilość bardzo lekkich olejków nadaje uczucie „nagiej skóry” bez efektu świecenia, co sprawia, że jest ona idealnie przygotowana do nakładania kolejnych produktów. Natychmiast wtapia się w skórę zatrzymując w niej wilgoć i pozostawiając na niej gładkie, aksamitne wykończenie, gotowe do nałożenia makijażu.

Françoise Cabanne, Dyrektor Naukowy Pielęgnacji Skóry, L’Oréal

Andie Macdowell, Revitalift Laser X3, laser CO2

Krem L'Oréal Revitalift x3

 

Opinia eksperta dr Claire Beylot, dermatologa i profesora emerytowanego Uniwersytetu w Bordeaux 2

 

Dlaczego lasery nowej generacji do korygowania starzenia się skóry cieszą się takim zainteresowaniem?

Lasery nowej generacji wykorzystują technologię frakcyjną, która stosuje mikrouderzenia punktowo, pozostawiając niektóre obszary skóry nienaruszonymi. Pozwala to na szybszą regenerację, a w rezultacie znacznie redukuje czas gojenia w porównaniu z tradycyjnymi laserami ablacyjnymi, które działają na cały naskórek i powierzchniową część skóry właściwej.

Jakie są biologiczne reakcje na odmładzający zabieg laserowy?

W odniesieniu do powierzchni skóry właściwej, skuteczność tych laserów opiera się głównie na syntezie kolagenu (Kolagen III). Jeśli zwiększymy natężenie, tej syntezie kolagenu zostaną poddane również głębsze warstwy skóry właściwej. Proces obejmuje stymulowanie fibroblastów poprzez zwiększanie różnych cytokin pochodzenia keratynocytowego, a także poprzez działanie antyoksydacyjne niektórych enzymów. Inne biologiczne mechanizmy również mają znaczenie, w szczególności reakcje zapalne. Obserwujemy również zwiększenie ilości elastycznych włókien i glikozaminoglikanów (GAGów). Naskórek jest zregenerowany poprzez migrację keratynocytów, które natychmiast wypełniają mikroprzestrzenie na powierzchni.

Kiedy zaleciłaby Pani wykonanie zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Zalecałabym zabieg laserem frakcyjnym CO2, gdy fotostarzenie (starzenie spowodowane słońcem) oraz zmarszczki są widoczne. Można jednak rozważyć mniej intensywną kurację, gdy zmarszczki nie są zbyt głębokie. Przy pomocy tych urządzeń gama możliwych parametrów jest bardzo szeroka i może być dostosowana do każdej sytuacji. Jeśli fotostarzenie jest bardzo widoczne, klasyczny laser ablacyjny CO2 będzie bardziej skuteczny, zależy to jednak od tego, czy pacjent zaakceptuje dłuższy proces gojenia.

Jakie są rezultaty w odniesieniu do tekstury skóry, napięcia, wygładzenia i zmarszczek?

Dzięki syntezie kolagenu, która została wywołana, gęstość skórna jest poprawiona, a skóra wydaje się być bardziej napięta i jednolita. Drobne zmarszczki zostają usunięte, bardziej widoczne zmarszczki są zredukowane i widoczny jest efekt lekkiego naprężenia skóry. W odniesieniu do uderzeń, naskórek, który został zmieniony zabiegiem, regeneruje się i staje się gładszy i delikatniejszy w dotyku. Koloryt skóry jest również bardziej różowy i jednolity.