MANICURE BY SALLY HANSEN – TRENDY NA WIOSNĘ 2017

MANICURE BY SALLY HANSEN – TRENDY NA WIOSNĘ 2017

10523
0
PODZIEL SIĘ
stylizacja paznokci

Jak co sezon marka Sally Hansen, a dokładnie Madeline Poole, Global Color Ambasador Sally Hansen, przygotowuje specjalny „mani-raport” z trendami na nadchodzący sezon. W tym  znajdziecie stylizacje paznokci inspirowane pokazami mody akcesoriami i urodowymi trendami, które będziemy mogli podziwiać wiosną 2017.

Od nowojorskiego tygodnia mody przez Paris Fashion Week aż po ulice – jak to się dzieje, że trendy przenoszone są z tkanin, krojów i makijaży na paznokcie? Co będzie królowało wiosną 2017? Madeline Poole wspomina o 3 grupach niesamowitych kolorów: barwach lat 80., inspirowanych jaskrawością różowej gumy do żucia, turkusu i limonkowej zieleni, odcieniach wanilii i wielu odsłonach czerwieni…

lakieryJaskrawe paski

Trend wielokolorowych pasków jest niezaprzeczalny! Procesja tęczowych sukienek u Adama Selmana, Lacoste, Marca Jacobsa, Fendi, Altuzarra i wielu innych projektantów sprawiła, że wielokolorowe paski stały się inspiracją do stworzenia wiosennego nail looku. Malowanie paznokci w ten sposób może być świetną zabawą! Wybierz 4-5 różnych odcieni rodem z lat 80. i pomaluj nimi na przemian paznokcie, używając cienkiego pędzelka.

Aby osiągnąć najciekawszy efekt kolorystyczny, Madeline użyła kontrastujących ze sobą kolorów. Gdy malujesz paznokcie w pasiasty look, zacznij od najjaśniejszych i najbardziej delikatnych barw. Możesz też zostawić niektóre paski niepomalowane i stworzyć modny efekt negative space.

jaskrawe paski

Nieregularne kształty

Taka artystyczna wersja negative space jest łatwa do wykonania, pozwala wyrazić swoją ekspresję i doskonale nadaje się na pokazy, ponieważ taki wzór wykonuje się bardzo szybko. Tego typu zdobienia były widziane na wiosennych pokazach u Proenzy Schoeler, Very Wang, Rodarte i Novis. Trend przeźroczystej przestrzeni (negative space) i nieregularnych wzorów wykorzystywany był jednak nie tylko na paznokciach ale także w projektach ubrań np. panelowych spódnicach Christophera Kane’a.

Wanilia, jasny krem i biel to królowie wśród propozycji na wiosnę 2017. Od sztywnych i wykrochmalonych oxfordów z białej bawełny, po kremowe tkaniny ślubnych i wieczorowych sukni kolor waniliowy był jednym z głównych motywów kolekcji Ricka Owensa, Stelli McCartney, Celine, Loewe i Diora.

nieregularne-ksztalty

Koła

To idealny trend do wykorzystania w zdobieniu paznokci – pasuje do kształtu płytki, jest graficzny i łatwy do wykonania. Koła były widziane na zawieszkach, w formie bransolet, pierścionków i okrągłych rączek torebek Chloe, Ediego Parkera i wielu innych projektantów. Kiedy malujemy na paznokciach koła, możemy najpierw zamarkować ich kształt małymi kropeczkami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że koła na każdym paznokciu będą miały tą samą wielkość.

Na pokazach wiosna 2017 można było odnaleźć bogate i mocne odcienie jaskrawego, fuksjowego różu, bordo oraz klasycznej, krwistej czerwieni. Kolory te można było odnaleźć w makijażu ust, na krawatach oraz płaszczach.

czerwone lakiery

Inspiracja projektantem

Kolekcja Pucci na wiosnę 2017 była pełna rozwiązań, które można przenieść na paznokcie. Organiczny i falisty kształt zdobień Pucci sprawia, że są łatwe do odwzorowania i pozwalają wyrazić swoją ekspresję bez obawy o brak perfekcji. Kolekcja ta jest nie tylko pełna wzorów ale także pięknych kolorów, które idealnie wpisują się w trend lat 80.

Kiedy jakiś element z pokazu mody przykuje twój wzrok, jednym z najbardziej sprytnych i pomysłowych sposobów na wprowadzenie go do swoich stylizacji jest przeniesienie tego elementu na paznokcie! Od momentu kiedy kreacja pokazuje się na wybiegu, mijają miesiące, a ty już teraz możesz wcielić swoją inspiracje w życie – na paznokciach!

lakiery do paznokci

Rumieniec

Ten look jest niezaprzeczalnie wakacyjny. Rumiany trend pochodzi z Tajwanu i obecnie jest niezwykle popularny w całej Azji. Paznokcie mają wyglądać jak policzki pomalowane różem. Koralowa barwa wydaje się być rozcierana od środka ku krańcom paznokcia, tworząc gradient, przypominający makijaż policzków. Do wykonania takiego looku możesz zastosować metodę z gąbeczką lub specjalnym pędzelkiem.

W zależności od tego, jak mocne krycie chcesz uzyskać, możesz nałożyć jako tło jedną lub dwie warstwy lakieru Sally Hansen Complete Salon Manicure w odcieniu Shell We Dance. Następnie użyj odcienia Get Juicy, aby namalować rumieniec.

rumieniec