#QUARTZNAILS – KWARCOWY MANICURE?

#QUARTZNAILS – KWARCOWY MANICURE?

5551
0
PODZIEL SIĘ

No prawie, bo paznokcie oczywiście nie są zdobione tym minerałem a stylizowane tak, by jak z kwarcu wyglądały. I tak jest! Tylko spójrzcie!

Różowy kwarc, czyli jedna z odmian dwutlenku krzemu, nazywany jest „kamieniem miłości”. I nie chodzi tylko o to, że do szeroko pojętego tematu love odnosi się jego kolor – dzięki domieszkom pierwiastków tytanu i manganu jest różowy 😉 Według znawców kamieni szlachetnych każdy kamień ma w sobie jakąś moc. Jaką ma różowy kwarc? Podobno pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą, łagodzi niepokój wewnętrzny i niweluje stres, wspiera układ immunologiczny a nawet sprzyja płodności. Czy tak jest? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że to piękny kamień, doskonale prezentujący się i jako biżuteria i jako manicure.

Oczywiście na paznokcie nie nakłada się prawdziwego kwarcu, tylko tak dobiera kolory i sposoby stylizacji, by osiągnąć złudzenie optyczne prawdziwych kamieni na pazurach. Czy to łatwy manicure? Chyba nie, choć szczerze mówiąc jeszcze nie próbowałyśmy, ale jak znajdziemy salon, który #quartznails robi, to chyba się zdecydujemy 🙂

A Wy jesteście na tak czy na nie?

Quartz nail trend . Yes or no ? 💕 via @st8cy #quartznails #nailtrend2017

A post shared by Carbon Fairy (@carbonfairy) on

Quartz 🌸 #pinkquartz #quartznails

A post shared by Debbie Alison Burton 💀◼️◾️▪️ (@debii_cifuentes) on

😋天然石⛏🗿 #quartznails #quartz #gelnails #天然石

A post shared by Momo Chen (@momo_nailblog) on

😍😍 Yes or No ? #quartznail #nailaddict #nailpolish #nailart #fashion @iamaddictedtoyou ♥️

A post shared by I'M ADDICTED TO YOU (@iamaddictedtoyou) on