Strona główna DZIEJE SIĘ REGULACJA BRWI – JAK OSIĄGNĄĆ IDEALNY KSZTAŁT BRWI?

REGULACJA BRWI – JAK OSIĄGNĄĆ IDEALNY KSZTAŁT BRWI?

0
pęseta

Jeżeli nasze brwi nie potrzebują makijażu permanentnego czy rekonstrukcji, ich regulacją możemy zająć się same. Podpowiadamy, jak w zaciszu własnej łazienki wyregulować brwi równie profesjonalnie, co w gabinecie kosmetycznym.

Dzięki wyregulowanym brwiom twarz nabiera charakteru. Eleganckie, odpowiednio wymodelowane brwi nie tylko podkreślają kontur twarzy, ale są doskonałą ramą dla codziennego makijażu. Gdy brwi są zrośnięte i zasłaniają powiekę sprawiają, że twarz wygląda groźnie (i starzej!), a gdy są zbyt cienkie, wyglądają groteskowo – niczym efekt pierwszy prób regulacji łuku szalonej nastolatki. Dlatego warto regularnie regulować brwi -piękny łuk podkreśli urodę oczu i doda spojrzeniu głębi.

Najpierw ustalenie kształtu, potem regulacja

Zanim przystąpimy do regulacji brwi, najpierw należy ustalić odpowiedni dla twarzy kształt łuków. Najlepiej zabrać się do tego tuż po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona. Aby ustalić kształt brwi, potrzebna jest np. kredka do oczu. Należy przyłożyć ją do twarzy tak, aby jednym końcem dotykała skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka. Tam gdzie kredka krzyżuje się z łukiem brwiowym, zaznaczamy nią punkt. Następnie przesuwamy koniec kredki tak, aby przechodziła przez zewnętrzny kącik oka i znów zaznaczamy miejsce przecięcia z łukiem brwiowym. W ten sposób wyznaczamy dwa punkty będące granicą regulacji brwi. Dopiero teraz, gdy wiemy, w jakim obrębie możemy się poruszać, wybieramy metodę.

Metody regulacji brwi w domu krok po kroku

Podobnie jak w salonie, w domu mamy do wyboru trzy główne metody regulacji brwi: pęsetą, woskiem oraz stosunkową nowość – nitkowanie. Cena regulacji brwi przez kosmetyczkę zaczyna się od 10 zł na wyrywanie pęsetą, do kilkudziesięciu za wosk i nitkowanie. Która metoda jest najlepsza?

  • Regulacja brwi pęsetą – o ile nie potrafisz zrobić tego sama, warto ten pierwszy raz oddać się w ręce kosmetyczki, aby wyznaczyła łuk brwiowy. Podczas regulacji pęsetą po prostu wyrywasz ewidentnie krótkie włoski, które odrosły od poprzedniej depilacji brwi. Uwaga: nie powinno się wyrywać włosków znad łuku brwiowego, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia nerwów (to bardzo rzadkie przypadki, ale nie warto ryzykować).
  • Regulacja brwi woskiem – aby wyregulować brwi woskiem, należy zaopatrzyć się w jak najmniejsze plasterki (na rynku dostępne są takie dedykowane twarzy). To metoda boleśniejsze niż wyrywanie włosków pęsetą, za to pozwala usunąć nawet te najmniejsze, praktycznie niewidoczne, które trudno złapać w inny sposób. Jeśli nie jesteś zwolenniczką plastrów, możesz użyć roztopionego wosku, jest to jednak metoda dosyć skomplikowana i o ile nie ma się wprawy, warto powierzyć to zadanie kosmetyczce.
  • Regulacja brwi nitką – nitkowanie to metoda polegająca na wyrywaniu włosków za pomocą nitki zawiązanej w pętelkę i skrzyżowanej w połowie. Zabieg ten pozwala w krótkim czasie nadać brwiom pożądany kształt, uzyskując wrażenie odmłodzenia i odświeżenia twarzy. Ponieważ podrażnienia wywołane depilowaniem nitką znikają prędzej niż te po wosku, metoda polecana jest zwłaszcza osobom z cerą wrażliwą i naczynkową. Poradzi sobie też z włoskami, których nie złapie pęseta i usunie je wraz z cebulkami. Jeśli chodzi o bolesność, wszystko zależy od konkretnej osoby, aczkolwiek powszechnie uważa się, że jest ona mniej bolesna niż tradycyjne regulacja brwi. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, unerwienia oraz progu bólu.

Coś dla panów? Depilator do brwi!

Istnieje jeszcze jedna metoda stylizacji i regulacji brwi, dedykowana zwłaszcza osobom o brwiach krzaczastych i wyjątkowo niesfornych. Można je poskromić, przyciąć lub nawet usunąć za pomocą specjalnych urządzeń, zwanych potocznie regulatorami, które tak naprawdę są maleńkimi trymerami. Uwaga: brwi po takim skróceniu mogą być ostre w dotyku (czasem kłują!), stąd jest to rozwiązanie najmniej popularne i najczęściej decydują się na nie panowie.