SPOTKANIE PRZED XIV MIĘDZYNARODOWYM KONGRESEM DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ I MEDYCYNY ANTI-AGING

SPOTKANIE PRZED XIV MIĘDZYNARODOWYM KONGRESEM DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ I MEDYCYNY ANTI-AGING

845
0
PODZIEL SIĘ

spotkanie przed 14 międzynarodowym kongresem medycyny estetycznej i medycyny anti-aging

13 lutego 2013 r. w Siedzibie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, odbyła się konferencja prasowa, poprzedzająca XIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging. Konferencja była wprowadzeniem w tematykę, która szerzej przedstawiona zostanie na Kongresie, odbywającym się w warszawskim hotelu Marriott w dniach 8-10 marca 2013 r.

Tematem przewodnim wydarzenia było zapoznanie dziennikarzy z najbardziej aktualnymi osiągnięciami w dziedzinie dermatologii estetycznej i medycyny anti-aging. Dr Barbara Walkiewicz – Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, omówiła zmiany, jakie dokonały się w dermatologii estetycznej przez ostatnią dekadę. To właśnie Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych ukształtowało pozycję dermatologii estetycznej w Polsce dzięki nieustannemu kształcenie swojego środowiska i dba o bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów. Dziś organizacja liczy blisko 500 najlepszych dermatologów zajmujących się dermatologią estetyczną.

Podczas konferencji szczególną uwagę zwrócono na nowe zagadnienie, tzw. psychodermatologię, której przypisywane jest coraz większe znaczenie. Mówiła o tym szerzej dr n. med. Ewa Kaniowska, wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Problemy związane z nieakceptowaniem własnego wyglądu, stany depresyjne z tego powodu oraz swoiste uzależnienie od zabiegów medycyny estetycznej, to tylko niektóre z zagadnień psychodermatologii.

Dr Kinga Nicer, wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, podkreślała, że wieloletnie doświadczenie szkoleniowe zaowocowało powstaniem w Warszawie Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging, którego celem jest doskonalenie lekarzy w tej dziedzinie. 2-letni kompleksowy program edukacyjny zapewnia merytoryczne i praktyczne przygotowanie do samodzielnej pracy.

spotkanie przed 14 międzynarodowym kongresem medycyny estetycznej i medycyny anti-aging

od lewej: dr Kinga Nicer Wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Olga Borys aktorka, dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Olga Bończyk aktorka, Dominika Jaśkowiak szefowa agencji LuxPR Public Relations, dr Ewa Kaniowska Wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Magdalena Waligórska aktorka

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych jest organizatorem „Pereł Dermatologii Estetycznej”, czyli konkursu, w którym nagradzane są najlepsze produkty stosowane w dermatologii estetycznej oraz dermokosmetyki, wybierane przez lekarzy. Plebiscyt ten zyskał uznanie zarówno w środowisku pacjentów, lekarzy, jak i firm, dla których rekomendacja jest potwierdzeniem jakości produktów. Oficjalna gala wręczenia „Pereł Dermatologii Estetycznej” odbędzie się w drugim dniu Kongresu.

Na kongresie swoje osiągnięcia zaprezentują najwięksi specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej  na świecie. Przedstawione zostaną ulepszenia w dotychczasowych metodach, poruszone będą również zupełnie nowe zagadnienia.