
11-03-11, 19:55
|
 |
Senior Member
|
|
Zarejestrowany: Mar 2010
skąd: Wrocław
Posty: 100
|
|
|
Kształt brwi
Nie wiem czy to dobre forum na takie pytanie, jak nie to proszę mnie nakierować żebym się przeniosła z moim pytaniem gdzie indziej.
Mam pytanie do kogoś kto się zna na kształtowaniu brwi.
Natchnął mnie "wypadek" u fryzjera. Ostatnio niechcący przy podcinaniu grzywki maszynką fryzjerka przejechała mi po brwi i trochę jedną brew "wykosiła". To mi dało do myślenia, bo zaczęłam zwracać uwagę na to jaki kształt mają brwi koleżanek. Zobaczyłam ogromną różnorodność. Od grubych gąsienic po rysowane kredką kreski. Jakoś wcześniej nie zwracałam na to uwagi.
Sama dotychczas usuwam za pomocą pęsety tylko ten krzak pomiędzy brwiami i trochę na końcach od zewnątrz. A może wyglądałabym dużo lepiej z cieniutką linią? Jak to sprawdzić?
Jak podejść do tematu kształtu brwi żeby sobie nie zaszkodzić?
|

13-03-11, 00:07
|
 |
Senior Member
|
|
Zarejestrowany: Jul 2010
skąd: Poznań
Posty: 553
|
|
|
Mógłby ktoś stworzyć taki symulator brwi, wklejasz zdjęcie jak jest do doboru fryzur na przykład i możesz bezkarnie eksperymentować, sama bym chętnie z czegoś takiego skorzystała, bo kilka razy zdarzyło mi się wydziergać tu i tam za dużo i efekt nie był fajny.
|

13-03-11, 01:24
|
 |
straż forumowa
|
|
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 2 801
|
|
Kiedyś widziałam jak dziewczyna używała gotowych szablonów do brwi, z ciekawości szukałam ich na allegro i znalazłam  - cena powala prawie 300zł.
Dlatego poszłam na łatwiznę, wydrukowałam sobie przykładowe wzory  wycięłam środek, a dalej samo poszło zgodnie z instrukcją z fotki  - myślę, ze fajny całkiem pomysł
|

13-03-11, 17:36
|
 |
Senior Member
|
|
Zarejestrowany: Nov 2010
skąd: Gliwice
Posty: 563
|
|
300 zl za sam szablon? O_o powariowali! cos mi swita w glowie,ze Essence<ta tania marka dostepna m.in w Naturze i douglasie> miala taki zestawik do brwi i byly tam bodajze dwa szablony..co do ceny-nie sadze,zeby przekroczyla 20 zl
|

13-03-11, 19:46
|
 |
straż forumowa
|
|
Zarejestrowany: Oct 2009
skąd: małopolska
Posty: 1 332
|
|
Cytat:
Napisał LadyGlen
300 zl za sam szablon? O_o powariowali! cos mi swita w glowie,ze Essence<ta tania marka dostepna m.in w Naturze i douglasie> miala taki zestawik do brwi i byly tam bodajze dwa szablony..co do ceny-nie sadze,zeby przekroczyla 20 zl 
|
Tak, to było Essence, i zestawik do stylizacji brwi, w skład którego wchodzą 2 cienie, pędzelek i 3 szablony. U mnie przynajmniej te zestawy są jeszcze do kupienia w Naturze. Szablony są fajne, ale jak ktoś ma małą twarz, to tak różnie z nimi może być (są za duże :/ ). Ale jeśli się pokombinuje, to coś tam zawsze pomogą. Szablony są w kształcie tego popularnego złamanego skrzydełka.
|

14-03-11, 18:29
|
 |
Senior Member
|
|
Zarejestrowany: Mar 2010
skąd: Wrocław
Posty: 100
|
|
|
Dzięki!
Nawet mi do głowy nie przyszło że takie cuda można kupić.
Poszukam u nas w Naturze :-) i dam znać jak uda mi się poeksperymentować.
|

16-03-11, 12:38
|
|
Ekspert iBeauty.pl
|
|
Zarejestrowany: Oct 2009
skąd: Cieszyn
Posty: 73
|
|
|
Brwi...
Witam iBeautkę "mamadwojga"!
Brwi...prosty temat,ale jak widzę czasem na ulicy,to...Najbardziej przerażają mnie nastolatki z wygolonymi brwiami i narysowaną czarną kreską,najczęściej nierówną i nieestetyczną.Ale do rzeczy.Zawsze doradzam paniom,aby pierwszy raz zrobiły regulację u sprawdzonej kosmetyczki.Fachowo dobierze kształt i grubość do twarzy,fryzury.Potem w domu można już samodzielnie usuwać odrastające włoski,zachowując nadany wcześniej kształt.Jeśli chcemy zabrać się do regulowania brwi same to też jest na to rada.Potrzebne nam będzie lusterko,najlepiej lekko powiększające,konturówka bądż pędzelek na cienkiej,długiej rączce i dobra pęseta(najlepiej lekko skośna,o cieniutkich równo schodzących się końcówkach).Pędzelkiem lub konturówką wyznaczamy trzy strategiczne punkty linii brwi :
-przykładamy konturówkę pionowo z boku skrzydełka nosa i łączymy z wewnętrznym kącikiem oka-to jest linia pionowa od której zaczyna się łuk brwiowy;
-przykładamy konturówkę pod skosem od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka-tak zaznaczamy koniec brwi;
-przykładamy konturówkę lekko pod skosem od skrzydełka nosa przez środek gałki ocznej-koniec konturówki wyznaczy nam najwyższy punkt łuku;
Tak ustalimy długość łuku brwiowego,najbardziej pasującego do naszej twarzy.Wszystko poza należy wydepilować pęsetą tak,aby łuk stopniowo zwężał się ku zewnętrznemu kącikowi.Wyrywamy zbędne włoski pod linią brwi,ale jeśli jest taka konieczność(gęsty zarost,ciemny kolor)to również nad brwiami.Włoski wyrywamy w kierunku ich rośnięcia,a jeśli jest włosek króciutki i oporny,to "pod włos".Aby zminimalizować ból i ewentualne zaczerwienienie można przed zabiegiem przyłożyć na kilka sekund kostkę lodu.
Pozdrawiam Beata Dubiel
|

22-03-11, 17:54
|
 |
Senior Member
|
|
Zarejestrowany: Feb 2011
skąd: Warszawa
Posty: 566
|
|
masz rację, mi także nie podobają sie wygolone brwi. ale skoro innym jest tak dobrze...
póki co spróbujcie z obrazkami i opisem Beaty.
|

02-04-11, 12:05
|
|
Banned
|
|
Zarejestrowany: May 2010
skąd: Kraków
Posty: 462
|
|
Matko, brwi... Mam z nimi wielkie utrapienie, bo natura obdarzyła mnie bardzo grubymi, czarnymi i bezkształtnymi  . Pierwszy raz wyregulowałam je w wieku 16 lat, oczywiście u kosmetyczki. Potem sama się nimi zajęłam i tak powycinałam, że zostały mi cienkie kreski  . Na szczęście odrosły, ale stały się bardziej krzaczaste i teraz trudno jest mi je ułożyć. Myślałam o wosku do brwi, żeby je przygładzić i zrównać - używał go ktoś?
|

03-04-11, 16:07
|
|
Senior Member
|
|
Zarejestrowany: Mar 2011
skąd: Łęczyca
Posty: 118
|
|
|
wolę swoje naturalne włoski niż wygolone i narysowane kredką strasznie to wygląda.
|
| Narzędzia wątku |
|
|
| Wygląd |
Wygląd liniowy
|
Zasady postowania
|
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów
HTML kod jest Wyłączony
|
|
|
Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:53.
|