XIV MIĘDZYNARODOWY KONGRES DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ I MEDYCYNY ANTI-AGING

XIV MIĘDZYNARODOWY KONGRES DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ I MEDYCYNY ANTI-AGING

833
0
PODZIEL SIĘ

dr Barbara Wałkiewicz Cyrańska

dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska

Już wkrótce 14. edycja  Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, jednego  z największych i najbardziej opiniotwórczych spotkań  lekarzy dermatologów estetycznych w Polsce.

Kongres odbędzie się w warszawskim Hotelu Marriott w dniach 8-10 marca 2013 roku, jego organizatorem jest Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Fundacja Medycyny Anti-Aging, które promują w Polsce nowoczesną, świadomą, a zarazem bezpieczną dermatologię estetyczną.

Kongres jest okazją do zapoznania się z najnowszymi preparatami, technikami zabiegowymi, nowymi trendami i kierunkami rozwoju tej dziedziny medycyny. Gospodarzami spotkania będą: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska – prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, dr Ewa Kaniowska – wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz dr Kinga Nicer – wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Na każdym z dotychczasowych kongresów pojawiali się międzynarodowej sławy specjaliści z kraju i zagranicy. Nie inaczej będzie i tym razem. Swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem podzielą się z uczestnikami, m.in.: Ewa Szpringer (Polska), Sophie Converset-Viethel (Francja), Koenraad De Boulle (Francja), Catherine De Coursac (Francja), Eckart Haneke (Niemcy), Pierre Andre (Francja), Tatjana Pavicic (Niemcy), Philippe Berros (Francja), Philippe Deprez (Hiszpania), Lubomir Lembas (Polska) oraz wielu innych specjalistów.

Dr Noszczyk i Doktor Walkiewicz Cyrańska

od lewej: dr Maria Noszczyk i dra Brbara Walkiewicz-Cyrańska

Komórki macierzyste, toksyna botulinowa, peelingi lekarskie, korekcja twarzy kwasem hialuronowym, różne rodzaje osocza bogatopłytkowego, karboksyterapia, intralipoterapia, ginekologia estetyczna – to tylko część spośród wielu zagadnień, które specjaliści postarają się ująć pod różnymi kątami. Kongres będzie chciał zwrócić uwagę mediów na bezpieczeństwo i profesjonalizm, które są niezbędne przy wykonywaniu zabiegów związanych z dermatologią estetyczną oraz na coraz mocniej rozwijającą się dziedzinę – psychodermatologię. Pogłębianie wiedzy i wymiana doświadczeń – to główne cele zbliżającego się właśnie kongresu.

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów od lat zainteresowanych problemami estetycznymi skóry. Dzisiaj organizacja liczy blisko 400 najlepszych dermatologów zajmujących się dermatologią estetyczną. Większość z lekarzy prowadzi prywatną praktykę, w ramach której  wykonywane są zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze, uznane na świecie metody.

To właśnie Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych ugruntowało pozycję dermatologii estetycznej w Polsce poprzez nieustanne kształcenie swojego środowiska.

Rokrocznie Stowarzyszenie organizuje liczne sympozja i warsztaty. Prężnie działa na forum międzynarodowym, reprezentując Polskę w Europejskim Stowarzyszeniu Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej (ESCAD), gdzie członkowie Stowarzyszenia stają się automatycznie członkami ESCAD. 

Dynamiczny rozwój dermatologii estetycznej to z jednej strony umiejętność i wiedza lekarzy, z drugiej kreowanie i edukacja potencjalnych pacjentów. Stąd stały kontakt z dziennikarzami i mediami zajmującymi się tematyką zdrowia i urody.

Ewa Kaniowska

dr Ewa Kaniowska