ZANIM KUPISZ PĘDZLE…

ZANIM KUPISZ PĘDZLE…

997
0
PODZIEL SIĘ

pędzle Giorgio Armani

Do wykonywania dobrego makijażu oprócz produktów kosmetycznych potrzebne są odpowiednie pędzle. Czym kierować się przy ich wyborze? Sprawdź! 🙂

tekst: nikt_wielki_ona (http://niktwielkionazaprasza.blogspot.com/)

1. Dotknij pędzli – nie kupuj ich w ciemno.

Przesuń palcami wzdłuż włosia pędzla. Jeśli włosie wróci na swoje miejsce – pędzel jest najprawdopodobniej godny zakupu. Natomiast gdy włosie rozwichrzy się i nie wróci do pierwotnego kształtu – to znaczy, że taki pędzel jest wątpliwej jakości i lepiej dać sobie spokój z jego kupnem.

2. Sprawdź czy włosie nie wypada z pędzla.

Jeśli tak się dzieje (włosie sypie się) – nie kupuj go, bo będziesz się tylko denerwować, że zostaje na twarzy. Poza tym taki pędzel nie posłuży długo.

3. Zapytaj sprzedawcę z jakiego włosia są pędzle.

Czy jest to włosie naturalne, czy syntetyczne? Polecam kupno pędzli z włosia naturalnego. Jedynie pędzle do podkładu i korektora powinny być wykonane z włosia syntetycznego (nie pochłonią zbyt dużej ilości kosmetyku). No chyba, że jesteś alergiczką/kiem – wtedy możesz wybrać pędzle syntetyczne, ale nadal pamiętaj o tym, by były one dobrej jakości.

4. Etui na pędzle

Jeśli je kupujesz, zwróć uwagę, czy posiada ono szlufki – będziesz mogła włożyć w nie pasek i zawiesić na biodrach (tym bardziej jeśli chcesz zajmować się wizażem profesjonalnie – zapewni Ci to wygodę podczas pracy).