ZŁOTE ZASADY KOBIET 30+

ZŁOTE ZASADY KOBIET 30+

324
0
PODZIEL SIĘ
zasady wyglądu 30+

W wieku trzydziestu lat nie jesteś już młodą dziewczyną, ale też nie przypominasz bardzo dojrzałej kobiety 😉 Aby dobrze wyglądać w tym wieku, zwróć uwagę na kolor włosów, makijaż i garderobę. Sprawdź nasze propozycje.

tekst: Kasia Kosieradzka

Kolor włosów

W tym wieku nie musisz zmieniać koloru włosów. Ważne, by zwrócić uwagę na to, czy włosy nie straciły swojego blasku i czy na przykład twój ulubiony czerwony kolor nie zmienił się w pomarańczowy. Jeśli farbujesz włosy, warto czasami odświeżyć kolor używając szamponu koloryzującego. Jeśli cieszysz się ładnym, naturalny kolorem, ale twoim włosom brak połysku, stosuj na przykład spreje czy octowe płukanki, które zamkną łuski włosów, przez co będą bardziej lśniące. Możesz też używać szamponów wzmacniających naturalny kolor włosów.

Garderoba

W wieku trzydziestu lat większość kobiet musi wyglądać profesjonalnie od 8 do 16 przez pięć dni pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w weekend pobawić się modą. To prawdopodobnie ostatnia dekada twojego życia, kiedy możesz sobie pozwolić założyć sukienkę mini i buty na platformie. Korzystaj z tego! Poza tym do dobry moment, by skompletować dobrej jakości klasyczne stroje, które będą na tobie wyglądać dobrze przez długi czas.

kosmetyki 30+

1. korektor w płynie L’Oreal True Match (36 zł), 2. żel pozwalający uzyskać efekt sztucznych rzęs Cil Prodige Lash Extention Nouba (89,90 zł), 3. cień do powiek Bobbi Brown (ok. 60 zł), 4. Mineral Rice Setting Powder Youngblood (ok. 120 zł), 5. szampon koloryzujący Palette Instant Color Schwarzkopf (ok. 5 zł), 6. żel koloryzujący My Color Reflex Artego (ok. 70 zł), 7. sprej nabłyszczający Kolrane Magnolia (ok. 37 zł), 8. szampon do włosów brązowych Reflets Naturels Yves Rocher (ok. 12 zł)

Makijaż

W tym wieku make-up należy wykonywać tak, by odejmował ci lat, a nie odwrotnie. Wybieraj lekkie, nawilżające podkłady, sypkie pudry mineralne, które nie stworzą sztucznej maski na twojej twarzy. Zawsze podkreślaj mocniej tylko jedną część twarzy – oczy albo usta. Jeśli lubisz smoky eyes, usta pozostaw neutralne. Jeśli z kolei nie wyobrażasz sobie makijażu bez czerwonych szminki, oczy podkreśl naturalnymi kolorami.