5 KROKÓW DO ZDROWEGO UŚMIECHU

5 KROKÓW DO ZDROWEGO UŚMIECHU

2264
0
PODZIEL SIĘ

Przedstawiamy 5 podstawowych kroków do zdrowego uśmiechu, którym będziesz mogła zaczarować świat! Zobacz także przegląd najnowszych past do zębów.

1. Nie czekaj, aż będzie za późno. Odwiedzaj swojego dentystę regularnie (czyli raz na pół roku), nawet jeśli wydaje ci się, że z twoimi zębami jest wszystko w porządku. Lekarz obejrzy te miejsca, których ty samodzielnie nie obejrzysz.

2. Szczotkowanie to podstawa! Myj zęby minimum 2 razy dziennie przez około 3 minuty. Unikaj twardych szczoteczek, które mogą niszczyć szkliwo. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniej pasty do zębów, możesz poprosić o pomoc swojego dentystę.

1) pasta Brilliant White Sensitive zmniejsza osad i kamień nazębny, chroni przed próchnicą (Lacalut, ok. 25 zł) 2) pasta do zębów na noc Dentiste'Plus White (28 zł) 3) pasta do zębów Biała Perła (VitaProdukt, 19 zł) 4) Fluor Żel mineralizujący szkliwo do intensywnej pielęgnacji i profilaktyki próchnicy (Lacalut, ok. 19 zł) 5) antybakteryjna pasta do zębów Pro Medic (Vademecum, ok. 7 zł)

3. Nitkuj! Z nicią dentystyczną warto się zaprzyjaźnić i używać jej przynajmniej raz dziennie. Z jej pomocą oczyścisz te miejsca, do których nie dotrze szczoteczka.

4. Odżywiaj się zdrowo. Zbilansowana dieta i unikanie spożywania nadmiernej ilości słodyczy wyjdzie na zdrowie nie tylko twoim zębom, ale całemu organizmowi. Zęby lubią fosfor, wapń, witaminę D, A i C, cynk oraz fluor. Te witaminy i minerały znajdziesz między innymi w mleku i przetworach mlecznych, fasoli, rybach, dyni, brzoskwiniach czy owocach cytrusowych.

5. O dziąsła również trzeba dbać! Jeśli są napuchnięte, zaczerwienione czy też krwawią koniecznie udaj się do dentysty. Być może wynika to jedynie z niedoboru witaminy B, C czy kwasu foliowego. Może to być jednak symptom poważniejszej choroby.

Kilka słów o parodontozie…

To infekcyjna choroba przyzębia, która, jeśli nie jest leczona, może doprowadzić do rozchwiania bądź utraty zębów! Jej objawy to obrzęk i krwawienie dziąseł. Co jest jej przyczyną? Przede wszystkim nieodpowiednia higiena jamy ustnej lub po prostu jej brak. Po każdym posiłku na zębach osadza się płytka nazębna, która nie usuwana przekształca się w kamień nazębny, będący idealnym siedliskiem bakterii. Wytwarzają one kwasy i substancje toksyczne powodujący próchnicę i choroby dziąseł.

Między innymi dlatego tak ważna jest higiena jamy ustnej! W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć!

na rynku pojawiły się nowe pasty do zębów typu 2w1, czyli połączenie pasty do zębów z płynem do płukania jamy ustnej, my proponujemy pastę Pro Medic 2w1 (Vademecum, ok. 7 zł), pasta Complete 7+płyn do płukania (blend-a-med, 8,99 zł)