„50 MITÓW O URODZIE” – POZNAJ JE RAZEM Z NAMI!

„50 MITÓW O URODZIE” – POZNAJ JE RAZEM Z NAMI!

8320
0
PODZIEL SIĘ
okladka

Do księgarń trafiła właśnie książka „50 mitów o urodzie”. Warto je poznać, bo jak udowadniają autorki – nadal mają się (za) dobrze. Wie coś o tym także nasza naczelna, Ania, której rekomendacje znajdziecie na okładce. Zapraszamy do lektury!

Z okazji premiery „50 mitów o urodzie” jej współautorka, Tijna Orasmae-Meder, spotkała się w Warszawie z dziennikarzami. Lektura daje do myślenia. Mimo, że wiemy o kosmetykach coraz więcej, urodowe mity mają się całkiem dobrze!
Tijna Orasmae-Meder jest lekarką i twórczynią profesjonalnych kosmetyków, a Jana Zubcowa dziennikarką i blogerką piszącą o urodzie.

Na kartach książki razem rozprawiają się z urodowymi mitami. Swoją drogą to naprawdę ciekawe, jak powstają stereotypowe opinie na temat urody – kosmetyków i pielęgnacji. Dlaczego tak uparcie piętnujemy parabeny czy silikony, skoro nie potrafimy dowieść ich szkodliwości. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że na fobii parabenowej marketingowcy i producenci alternatywnych składników zbili fortunę. Niestety, często krytykujemy coś, o czym niewiele wiemy. Nie znając składu danego kremu, wiemy lepiej od kosmetologów, że jest on nieskuteczny. Wiele z nas buduje swoje opinie na temat kosmetyków opierając się na rozmowach z koleżankami, a nie z lekarzami czy choćby na podstawie lektury magazynów dla kobiet. „Wszyscy tak mówią” wcale nie oznacza, że wszyscy mówią prawdę. Urodowe mity mają się całkiem dobrze. Pora się z nimi rozprawić 🙂 Uwaga! Lektura wciąga!

Jana Zubcowa i Tijna Orasmae-Meder, 50 mitów o urodzie, Galaktyka, 49,90 zł