Body wrapping

Body wrapping

981
0
PODZIEL SIĘ

Body wrapping jest domowym sposobem na pozbycie się cellulitu i wyszczuplenie ciała. Polega on na nałożeniu preparatu odpowiedniego i owinięciu ciała folią. Jest to zabieg prosty i sądząc po opiniach – skuteczny. Preparaty jakie zastosujemy będą zależeć od tego, z czym chcemy walczyć. Możemy użyć balsamów, gotowych maseczek czy serum nawilżających, wyszczuplających, ujędrniających, modelujących. Przy zabiegu możemy użyć zwykłej folii spożywczej (sprawdźmy, aby nie była zbyt cienka, może się łatwo rwać). Przed takim zabiegiem dobrze jest zrobić peeling wybranej części ciała, dobrze się sprawdzi kawowy. Na tak przygotowaną skórę aplikujemy kosmetyk okrężnymi ruchami, staramy się zrobić mały masaż, aby pobudzić krążenie. Następnie owijamy ciało folią – z dołu ku górze. Zabieg możemy zastosować na całe nogi, lub same uda, pośladki, brzuch, ręce czy biust (ujędrnienie). Teraz dobrze się jest położyć (folia na ciele nie będzie się tak zwijała, jak w przypadku siedzenia czy chodzenia), zrelaksować i owinąć kocem.  Czas na relaks w folii 😉 to 20-30 minut. Po pierwszym użyciu można zauważyć nieco większe napięcie skóry i nawilżenie. Jak w przypadku większości zabiegów, efekty przyniesie cała seria. Można owijać się 1-2 w tygodniu.

Warto zwrócić uwagę, że kosmetyki będą działały intensywniej, dlatego chłód i ciepło wywołane użyciem kosmetyku, będą bardziej odczuwalne. Z zabiegu nie powinny korzystać kobiety w ciąży, podczas miesiączki, z żylakami, pękającymi naczynkami, chorobami serca czy nadciśnieniem. Nie wolno robić zabiegu na noc i kłaść się spać owiniętym w folię, gdyż mogą wystąpić problemy z krążeniem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPędzle do makijażu
Następny artykułDemakijaż
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.