Chusteczki samoopalające

Chusteczki samoopalające

929
0
PODZIEL SIĘ

Chusteczki samoopalające służą do szybkiego nadania kolorytu skórze twarzy i ciała. Działają na takiej samej zasadzie, jak samoopalacz. Różnica jest taka, że chusteczki są nim nasączone. Ułatwieniem może być fakt, że nie musimy bardzo dbać o równomierne rozłożenie kosmetyku na skórze, aby nie zostały smugi i plamy. Dobrze się sprawdzi przy opalaniu nóg, ramion czy pleców (nawet z pomocą drugiej osoby). Chusteczki mogą być do twarzy i do dekoltu a także do całego ciała. Większość tego typu kosmetyków zawiera w swoim składzie czynniki pielęgnacyjne, takie jak np. d-panthenol, witaminę E, a nawet wodę termalną (chusteczki Anthelios La Roche). Chusteczki są jednorazowego użytku. Nie chronią też przed promieniowaniem słonecznym, koniecznym jest więc użycie odpowiednich preparatów z filtrem!

Przed użyciem chusteczki dobrze jest przygotować ciało tak, jak do opalania samoopalaczem – robić peeling (zwrócić uwagę na okolice kolan, łokci, kostek), dobrze nawilżyć. Chusteczkę rozłożyć i używać na suchą, czystą skórę. Czynność można powtórzyć po kilku godzinach dla wzmocnienia efektu. Po użyciu wymyć ręce, ponieważ mogą zostać zabarwione.

Przykładowe marki, które posiadają w swojej ofercie chusteczki samoopalające:

Kolastyna, Dax Cosmetics, Marion, Bielenda, Vichy 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O HIGIENĘ JAMY USTNEJ?
Następny artykułFrancuski manicure
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.