CO TO JEST DEPILACJA CUKROWA?

CO TO JEST DEPILACJA CUKROWA?

603
0
PODZIEL SIĘ

Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na depilację cukrową!

Zabieg depilacji cukrowej wykonuje się za pomocą pasty będącej naturalną mieszanką cukru, cytryny i ziół. Z mieszanki robi się kulkę, którą przesuwa się po skórze dosyć energicznymi ruchami, „zbierając” włoski (mogą być dosyć krótkie). Włoski wyrywane są tutaj zgodnie z kierunkiem ich wzrostu (poza tym pasta nie przykleja się do skóry, tylko do włosków), przez co zabieg jest mniej bolesny i bardziej łagodny dla skóry w porównaniu z woskowaniem. Efekt tej depilacji jest długotrwały. Nie ma po nim podrażnień lub skóra jest tylko lekko zaczerwieniona.

Czy wiesz, że depilacja cukrowa stosowana jest od stuleci  w krajach arabskich. Sposób przyrządzania pasty cukrowej i metoda jej stosowania przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Zabieg możesz wykonać w gabinecie kosmetycznym, ale możesz też spróbować sama w domu. Pastę cukrową można kupić lub przygotować samodzielnie (wtedy koszty są praktycznie zerowe!). Oto przepis!

  • 1 szklanka cukru
  • 1/2 szklanki wody
  • 1/2 szklanki soku z cytryny

Składniki wymieszać do rozpuszczenia i podgrzewać w garnku ok. 30 minut, często mieszając, by nie dopuścić do przypalenia. Odstawić garnek do wystygnięcia. Pasta cukrowa powinna mieć konsystencję plasteliny i temperaturę ciała.

odpowiadała: Kasia Kosieradzka