CO TO JEST LIFTING TWARZY?

CO TO JEST LIFTING TWARZY?

920
1
PODZIEL SIĘ

Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na zabieg liftingu twarzy i jakie są jego metody!

Tak naprawdę lifting twarzy to pojęcie, które można zastosować do wielu metod poprawy jędrności skóry.

Przede wszystkim kojarzy się z poważnym i bolesnym zabiegiem chirurgicznym. Polega on na usunięciu nadmiaru obwisłej skóry twarzy i szyi. Odbywa się on z poprzez cięcia (nie są one widoczne, gdyż znajdują się we włosach) i trwa do 3 godzin. Opatrunek zdejmuje się po 10 dniach. Dzięki temu zabiegowi odejmujemy sobie 5-10 lat. Dobrze wykonany jest niezauważalny dla otoczenia. Jest wykonywany zazwyczaj przy znieczuleniu ogólnym.

Znane są też mniej inwazyjne zabiegi liftingu twarzy, na przykład Silhouette-Lift (w Klinice La Perla). W okolicy skroniowej lub potylicznej wykonywane jest małe nacięcie, przez które wprowadzane są nici. Z każdej strony twarzy – zakładane są po 4 nici. Nici te zawierają haczyki, pozwalające na uniesienie do góry tkanek miękkich. Koniec nici jest mocowany do powięzi skroniowej lub do powięzi w okolicy potylicznej. Wokół nici dochodzi do powstania nowego kolagenu, co prowadzi do dalszego uniesienia skóry i utrzymania napięcia w tkankach miękkich. Proces ten przebiega powoli przez następny rok. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym przy asyście anestezjologa. Efekt zabiegu widoczny jest od razu i utrzymuje się ok. 5 lat.

Istnieje także nieinwazyjna metoda liftingu twarzy. To zabieg laserowy Ulthera (dostępny na przykład w klinice Esteticmed.pl). Ulthera precyzyjnie modeluje twarz i przeciwdziała siłom grawitacji. Rezultatem zabiegu jest  redukcja zwiotczeń i fałdów skórnych. Efekty terapii Ulthera narastają w czasie po zabiegu. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 3-6 miesięcy po zabiegu. Efekt utrzymuje się przez minimum 24 miesiące, a według najnowszych badań nawet do 5 lat. Zabieg może być powtarzany.

Odpowiadała: Kasia Kosieradzka

1 KOMENTARZ

  1. Boję się liftingu w wersji zabiegów… Wybieram kosmetyki liftingujące od Vichy z linii Liftactive i to mi wystarczy – moja skóra jest ujędrniona, odmłodzona a zmarszczki wygładzone i wyraźnie spłycone.

Comments are closed.