Czy zdrowa lekka dieta jest trudna?

Czy zdrowa lekka dieta jest trudna?

3815
0
PODZIEL SIĘ

Oczywiście, że nie! Może po prostu różnić się od tej, którą stosujemy na co dzień. Zobacz, że zdrowe odżywianie może być przyjemne!

Szukaj inspiracji w kuchniach świata!

Może poznasz bliżej włoską kuchnię? Opiera się ona na tak zwanej diecie śródziemnomorskiej, jednej z najzdrowszych diet świata. Jest bogata w zdrowe tłuszcze (pochodzące z oliwy z oliwek czy ryb i owoców morza), całe ziarna, warzywa strączkowe, świeże owoce i warzywa. Poza tym Włosi spożywają produkty mało przetworzone, a do gotowania podchodzą z pasją. Co powiecie np. na PIZZĘ Z ZIELONYMI SZPARAGAMI?

Zdrowe co nieco…

Odstawienie słodyczy na bok wcale nie jest takie trudne. Najtrudniejszy jest pierwszy tydzień! Potem można bez nich żyć, a spróbowane po dłuższym czasie wcale tak dobrze nie smakują (sprawdziliśmy!). Zamiast czekolady, wybieraj zdrową alternatywę: orzechy, owoce, chrupkie pieczywo czy wafle ryżowe w czekoladzie. Nie musisz zupełnie rezygnować z czekolady – od czasu do czasu zjedz gorzką. Może spróbujesz CZEKOLADOWYCH PRALIN Z OTRĘBAMI?

Pyszna Crunchella występuje w 3 smakach (naturalna, maślano-waniliowa i cebulowa). Wafle ryżowe znajdziesz w czekoladzie mlecznej albo deserowej.

Moda na Slow Food!

Slow Food to ruch, który staje do walki z jedzeniem typu fast food. Zachęca on między innymi do zwolnienia przy stole, rozkoszowania się jedzeniem, odkrywania uroków kuchni regionalnej. W jakim celu? By cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, pielęgnować tradycje i nauczyć się czerpać przyjemność z własnoręcznie przygotowanego jedzenia. Zainteresował cię ten temat? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ > > >

Więcej inspiracji na www.zdrowenienudne.pl