DEPILACJA INTYMNA – JAKIE SĄ NAJPOPULARNIEJSZE SPOSOBY?

DEPILACJA INTYMNA – JAKIE SĄ NAJPOPULARNIEJSZE SPOSOBY?

597
0
PODZIEL SIĘ

Poznaj najlepsze metody usuwania owłosienia łonowego.

Jak depilować mieksca intymne? Golenie to najprostyszy sposób. Jednak goląc się, narażamy skórę na podrażnienia. Poza tym z każdym goleniem włoski robią się grubsze i mocniejsze – po kilku latach okolice intymne mogą wyglądać naprawdę niekorzystnie.

Depilacja okolic bikini może się także odbyć z użyciem kremów do depilacji okolic bikini (na przykład Eveline Cosmetics). W przeciwieństwie do golenia, ta metoda osłabia włoski i z każdym zabiegiem są słabsze. Zanim użyjesz kremu do depilacji, zrób test! Niewielką ilość kosmetyku nałóż na małą powierzchnię skóry i poczekaj tyle minut, ile jest napisane na opakowaniu produktu. Jeśli nie wystąpi podrażnienie, masz pewność, że formuła kremu do depilacji jest rzeczywiście delikatna. Podczas zabiegu nie trzymaj na skórze kremu dłużej, niż pozwala na to instrukcja – możesz poparzyć skórę!

Najlepszą metodą na usunięcie włosów z okolic bikini jest woskowanie. Dlaczego? W tym miejscu włoski są zazwyczaj twardsze i większe. Ich regularne usuwanie za pomocą wosku sprawi, że będą odrastały cieńsze i delikatniejsze. Nie należy jednak tego zabiegu wykonywać samodzielnie w domu. Lepiej udać się do gabinetu kosmetycznego. Pomiędzy depilacjami warto nawilżać skórę i stosować inne zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład peeling, który usuwa zrogowaciały naskórek i zapobiega wrastaniu włosów. Trzeba jednak pamiętać, by nie stosować peelingu od razu po woskowaniu. Warto odczekać 2-3 dni, aż skóra stanie się mniej wrażliwa.

Możesz spróbować też depilacji laserowej (jest to najdroższa ze wszystkich wymienionych metod). Ten zabieg daje najlepsze rezultaty. Raporty wielu kobiet donoszą, że mają niewielki lub żaden wzrost włosów nawet w kilka lat po zakończeniu leczenia. Jednak, aby cieszyć się gładką skórą pod pachami, musisz przejść sześć sesji (każda po ok. 300 zł). Kiedy włosy nie zaczynają się już pojawiać, wymagane jest jednak powtarzanie zabiegu raz na kilka miesięcy, aby utrzymać efekt jak najdłużej.

Odpowiadała: Kasia Kosieradzka