DEPILACJA… TWARZY!

DEPILACJA… TWARZY!

2937
1
PODZIEL SIĘ

Najlepszą metodą na usunięcie niechcianego wąsika nad górną wargą jest wosk. Warto pozbyć się nawet tego jasnego, niemal niewidocznego – na skórze smagniętej słońcem będzie bardziej widoczny.

Podstawowe zasady

  • Nie rób depilacji zaraz po intensywnym peelingu twarzy (najlepiej odczekać jeden dzień, po peelingu dermatologicznym – dopóki skóra całkowicie się nie zagoi) i po opalaniu
  • Jeśli stosujesz krem z retinoidami – też zrób sobie 2-dniową przerwę przed depilacją
  • Do depilacji włosków z twarzy używaj letniego wosku lub specjalnych plastrów – są najwygodniejsze
  • Między kolejnymi depilacjami rób regularnie peeling, aby powstrzymać włoski przed wrastaniem
  • Staraj się dwa razy nie depilować tego samego miejsca – łatwo o podrażnienia
  • Jeśli masz pojedyncze włoski – usuń je pęsetką (wcześniej ogrzej skórę ciepłym ręcznikiem)

Jak to zrobić?

1. Oczyść skórę łagodnym środkiem myjącym, możesz też zrobić delikatny peeling, aby włoski łatwiej poddały się usunięciu. Możesz użyć pudru dla dzieci, który usunie ze skóry resztki wilgoci.

2. Ogrzej wosk do letniej temperatury – paski wystarczy lekko porozcierać w dłoniach. Przyklej do wąsika.

3. Przyciśnij pasek do skóry, aby złapał wszystkie – nawet najmniejsze – włoski. Energicznie odklej, ciągnąc w przeciwną stronę do kierunku wzrostu włosków (generalnie rosną w dół na policzkach i podbródku, i ukośnie nad ustami). 

4. Przyłóż do skóry chłodny kompres (na ok. minutę), aby zredukować zaczerwienienia, a potem balsam łagodzący (do plastrów zwykle są dołączone chusteczki z łagodzącą oliwką).

Plastry z woskiem do twarzy:

1. Plastry Velvet Skin (Vipera, 12 szt. + 3 chusteczki z oliwką, 8,90 zł)
2. Plastry Veet (20 plastrów i 4 chusteczki, ok. 25 zł)
3. Plastry Naturia Depilea (Joanna, 12 szt., ok. 6 zł)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTO TAKIE PROSTE!
Następny artykułANTI-FRIZZ – PRZECIW ELEKTRYZOWANIU
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.

1 KOMENTARZ

  1. Pojedyncze włoski faktycznie można usunąć pęsetą. W innym przypadku, przy ciemnych włoskach, dobrym rozwiązaniem jest depilacja laserowa light sheer duet. Moja znajoma pozbyła się tym sposobem „bródki” w estetica w Krakowie. Warto o tym pomyśleć między innymi dlatego, że to rozwiązanie na długi czas.

Comments are closed.