DOMOWE SPOSOBY NA BÓL ZĘBA

DOMOWE SPOSOBY NA BÓL ZĘBA

595
0
PODZIEL SIĘ
teeth

Jeśli zaatakował cię ból zęba, na pewno wizyta u dentysty cię nie ominie. Jednak jeśli jest wieczór albo środek nocy – podpowiadamy, jak dotrwać do wizyty u specjalisty.

Sposoby na ból zęba wprawdzie nie zlikwidują przyczyny bólu, ale przynajmniej pomogą złagodzić dolegliwości, które się z nim wiążą. Co zrobić, gdy boli nas ząb? Przede wszystkim, jak najszybciej umówić się do specjalisty – nieleczony ząb może prowadzić do wielu poważnych komplikacji, w których zapalenie zatok jest jedną z łagodniejszych.

Czosnek – lek na wszystkie dolegliwości

Co na ból zęba? Czosnek! A do tego cebula i sól. Całość należy dokładnie ze sobą wymieszać i przyłożyć do zęba od jego wierzchniej strony. Czosnek i cebula wykazują działanie antybakteryjne i pomagają w zwalczaniu stanu zapalnego, który jest przyczyną odczuwania bólu.

Olejek jodłowy

Domowy sposób na ból zęba, który jest znany naszym babciom od bardzo dawna. Kilka kropel olejku jodłowego wkropić na wacik i przyłożyć na kwadrans do zęba. Powtarzać co godzinę – po pewnym czasie ból z pewnością się zmniejszy. Podobne efekty osiągniemy przy stosowaniu nalewki walerianowej lub kamforowej.

Okład z lodu

Zdecydowanie to najczęściej stosowany domowy sposób na ból zęba, czyli… okład z lodu. Zimny kompres sprawia, że połączenia nerwowe w danym miejscu przestają być tak aktywne, a ból przez to jest mniejszy. Pamiętajmy jednak, aby nie trzymać lodu zbyt długo w bolącym miejscu, zwłaszcza na twarzy. Skóra jest w tym miejscu bardzo delikatna i możemy doprowadzić nawet do odmrożenia!

Płukanki

Na ból zęba doskonale działają także płukanki. My proponujemy taką wykonaną z jodyny i soli. Pamiętaj, aby przypadkiem nie połknąć tej mieszanki!

Środki przeciwbólowe

Aby uśmierzyć ból zęba, możemy także zażyć środki przeciwbólowe. Stosujmy się jednak do zaleceń umieszczonych w ulotce produktu i nie przekraczajmy zalecanej dobowej dawki.