ETYKIETY DERMOKOSMETYKÓW

ETYKIETY DERMOKOSMETYKÓW

1436
0
PODZIEL SIĘ

Jeśli chcesz wiedzieć, jak czytać etykiety dermokosmetyków i na co zwracać uwagę, by wybrać dobry dla siebie produkt, przeczytaj podpowiedzi eksperta Zikodermo!

ekspert Zikodermo

Bez wątpienia najważniejszą informacją jest data ważności. Na opakowaniu najczęściej widnieje rok i miesiąc, przed którymi należy zużyć kosmetyk. Zdarza się jednak, że data ważności jest kodowana – wtedy powinniśmy poprosić o pomoc osobę sprzedającą. Na niektórych opakowaniach widnieje symbol otwartego słoiczka z opisem 6M, 12M, 18M itp. Oznacza to ilość miesięcy trwałości produktu od momentu jego otwarcia.

Inny ważny symbol to ręka na książce – odsyła ona nas do czytania ulotki, ponieważ wszystkie ważne informacje nie zmieściły się na opakowaniu.

Symbol królika oznacza, że produkt nie był testowany na zwierzętach, niemniej jednak producenci nie mają obowiązku umieszczania tego znaczka na opakowaniu.

Trzy strzałki tworzące trójkąt to możliwość powtórnego przetworzenia opakowania w procesie recyklingu.

Coraz częściej spotykamy symbol EcoCert. Oznacza on, że minimum 95% składników zawartych w kosmetyku jest pochodzenia naturalnego.

Na odwrocie kosmetyku znajdują się dane producenta, pod którymi możemy składać reklamacje, skargi, zażalenia i wszelkie uwagi odnośnie produktu.

Odwiedź www.e-zikodermo.pl