Farby do włosów

Farby do włosów

1059
0
PODZIEL SIĘ

Farby do włosów pozwalają na tymczasową lub stałą zmianę naszego naturalnego koloru. Wśród całej gamy farb wyróżniamy farby naturalne i chemiczne.

Do naturalnych zaliczymy farby, które bazują na ziołowych składnikach, i będą to np. henna i indygo. Farby te nie niszczą włosów, jednak możemy nimi jedynie odświeżyć czy przyciemnić kolor, bez możliwości rozjaśnienia pasm.  Aby zafarbować włosy 100% ziołowymi farbami (henna, indygo, cassia) należy się do tego przygotować – m.in. na kila dni przed farbowaniem odstawić szampony i odżywki z silikonami. Samo farbowanie i przygotowanie mieszanki  koloryzującej zajmuje nieco czasu (niektóre mieszanki powinny odstać w ciepłym miejscu całą noc lub choć kilka godzin),  tak samo jak czas trzymania mieszanki na włosach jest długi – od ok. godziny w cieple.  

Farby chemiczne/ syntetyczne to pozostałe farby, które są stosowane najczęściej. Je z kolei dzielimy na:

  • farby  tymczasowe – czyli pianki koloryzujące, saszetki,

  • farby półtrwałe/zmywalne – np. szampony koloryzujące  do 28 myć,

  • farby trwałe

  • rozjaśniacze

  • profesjonalne i tzw. sklepowe

Przygotowanie do farbowania farbami chemicznymi jest stosunkowo proste,  najczęściej  jest to gotowy produkt do nałożenia na włosy (pianka czy szamponetka) lub wystarczy do aktywatora dodać farbę i wszystko razem dobrze wymieszać.  Przed każdym farbowaniem (szczególnie farbami trwałymi) należy przeczytać ulotkę i stosować się do zaleceń producenta – szczególnie, jeśli chodzi o sposób aplikacji (na suche czy wilgotne włosy) oraz czas trzymania mieszanki na włosach.

O włosy farbowane należy dbać szczególnie, najlepiej stosować serie kosmetyków dedykowane włosom farbowanym. Kosmetyki te, nie tylko odżywią, ale przedłużą trwałość koloru. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAromaterapia
Następny artykułKosmetyki naturalne
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.