GDY WŁOSY WYPADAJĄ…

GDY WŁOSY WYPADAJĄ…

468
0
PODZIEL SIĘ

Można się nie przejmować i nosić fryzurę a la Bruce Willis. Można też powstrzymać ten proces i przyspieszyć odrastanie włosów – za pomocą kosmetyków. Najgorsze rozwiązanie to udawanie, że ma się ciągle wspaniałe gęste włosy (i noszenie długich, mocno przerzedzonych kosmyków).

 

Przejmować się czy nie?

Niektórzy mężczyźni łysieją dosyć wcześnie, już ok. 30 roku życia. Głównie ma to podłoże genetyczne i hormonalne, więc niewiele można zrobić, aby całkowicie odwrócić ten proces – tylko przeszczepienie włosów lub założenie peruki może z takiego faceta zrobić właściciela gęstej czupryny. Powód do zmartwienia? Niekoniecznie. W końcu faceci z fryzurą a la amerykańscy marines są bardzo przystojni.

 

Jak powstrzymać wypadanie?

Regularnie stosować nowoczesne kosmetyki wspomagające metabolizm w cebulkach włosa – dzięki nim będą się one mocniej trzymać głowy, a gdy włosy wypadną – szybciej odrosną w ich miejsce nowe (normalnie włos rośnie ok. 0,3 mm dziennie, w sumie wszystkie cebulki „produkują” ok. 30 włosów na dzień). Produkty te warto też stosować sezonowo, w okresie, gdy włosy wypadają bardziej (np. na skutek stresu lub wiosną) – efekty powinny być zauważalne po 3–4 tygodniach.

 

Zalety kuracji

Mężczyźni nie wstydzą się stosowania kosmetyków przeciw wypadaniu włosów i chętnie po nie sięgają. Tym bardziej że mają one coraz bardziej przyjazne (np. w porównaniu z domowymi kuracjami na bazie czarnej rzepy) właściwości. Np. sprej Dercos Aminexil Energy działa jednocześnie jak środek stylizacyjny. A tonik Hair Recharge Nivei można stosować na suche lub mokre włosy, szybko się wchłania i zostawia świeży zapach (w przeciwieństwie do rzepy;-).

 

U dermatologa

Warto poddać się mezoterapii, czyli ostrzykiwaniu skóry głowy koktajlem składników pobudzających wzrost włosów. Kuracja daje najlepsze efekty powtarzana średnio co 2 tygodnie, przez okres minimum 2 miesięcy. W ten sposób można poprawić stan słabych i cienkich włosów, powstrzymać ich wypadanie, a nawet pobudzić odrastanie.

 1. Tonik Nivea Hair Recharge Nivea, 150 ml 2. Kuracja wzmacniająca Dercos Aminexil Energy Dercos, 125 ml
1. Kuracja wzmacniająca Dercos Aminexil Energy (Dercos, 125 ml, ok. 110 zł, w aptekach) 2. Tonik Nivea Hair Recharge (Nivea, 150 ml, 35 zł)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCZY MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI?
Następny artykułŁUPNIJ W ŁUPIEŻ
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.