Glinka zielona

Glinka zielona

980
0
PODZIEL SIĘ

Zielona glinka jest naturalnym surowcem znanym od tysiącleci.  Dzięki swoim właściwościom leczniczym stosować możemy ją wewnętrznie i zewnętrznie.

Zewnętrznie jest bardzo popularna w leczeniu chorób skóry, ponieważ działa dezynfekująco, łagodząco, wzmacniająco i oczyszczająco. Do tego wzmacnia i regeneruje skórę. Idealna dla cer trądzikowych, ponieważ dezynfekuje skórę, zamyka pory i przyspiesza gojenie ran. Systematycznie stosowana sprawia, że skóra staje się  matowa. Można ją także stosować na uda i brzuch w celu redukcji cellulitu. Ma właściwości ujędrniające i wygładzające.

Ciekawostką może być fakt, iż glinką zieloną stosowano na ukąszenia owadów czy oparzenia.

Jak stosować glinkę zieloną?

Z glinki możemy zrobić maseczkę. Najprostsza to zmieszanie glinki z wodą, aż do uzyskania papki. Taką pastą pokrywamy skórę i zostawiamy na ok. pół godziny. W trakcie możemy spryskiwać wodą, aby nie wyschła, ponieważ może odpadać. Zmiast wody możemy użyć wywarów z ziół,  hydrolatów, dodać odrobinę olejku arganowego czy migdałowego.

Wszystko zależy od tego, czego potrzebuje skóra. W przypadku stosowania glinki na uda, dobrze jest je owinąć folią i okryć się ciepłym kocem.

Glinkę możemy stosować także do kąpieli (wsypać szklankę glinki do gorącej wody), czy myć włosy (papkę wetrzeć w skórę głowy i włosy, odczekać chwilę po czym spłukać).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzed startem w maratonie
Następny artykułBalsam do ciała
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.