GOLENIE, OSTRA SPRAWA!

GOLENIE, OSTRA SPRAWA!

791
0
PODZIEL SIĘ

MĘSKA PIELĘGNACJA GOLENIE, OSTRA SPRAWA!

Niby to wiedza wyssana z mlekiem matki (a raczej z pierwszym… żelem do golenia, podebranym ojcu:-). Jednak – ku naszemu zaskoczeniu – podobno nie wszyscy mężczyźni wiedzą, jak się prawidłowo golić!

Prawidłowo, czyli jak? Większość facetów popełnia błąd, kładąc od razu na suchą skórę żel lub piankę do golenia. A wcześniej dobrze jest skórę przygotować – wziąć ciepły prysznic albo zrobić ciepły okład wilgotnym ręcznikiem. Właśnie, najlepiej golić się po kąpieli, a nie przed! Dzięki temu zmiękczone włoski łatwiej się poddadzą goleniu, a skóra nie ulegnie mocnemu podrażnieniu. I ostatnia rzecz – z włosem czy pod włos? Niby pod włos – zdaniem wielu – dokładniej usunie się nawet króciutkie włoski, ale to z kolei może podrażnić skórę, a potem powodować wrastanie nowo pojawiających się włosków. Dlatego golimy się z włosem, najlepiej po każdym ruchu maszynki spłukując jej ostrze pod ciepłą wodą. Uwaga, dziewczyny! Ta wiedza może się też przydać wam do golenia nóg:-).

1. Żel do golenia Easy Cross Shave Nivea, 200 ml 2. Żel do golenia do skóry wrażliwej Men Expert Hydra Sensitive L 3. Pianka do golenia do skóry wrażliwej Vichy Homme, 200 ml
1. Żel do golenia Easy Cross Shave (Nivea, 200 ml, ok. 14 zł) 2. Żel do golenia do skóry wrażliwej Men Expert Hydra Sensitive (L’Oreal Paris, 200 ml, 22 zł) 3. Pianka do golenia do skóry wrażliwej (Vichy Homme, 200 ml, 35 zł, w aptekach)
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBRÓDKA DO CAŁOWANIA
Następny artykułGOŁO I WESOŁO
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.