HAIR DUSTING – NOWY SPOSÓB NA CIĘCIE WŁOSÓW

HAIR DUSTING – NOWY SPOSÓB NA CIĘCIE WŁOSÓW

1916
0
PODZIEL SIĘ

Ta zupełnie nowa i coraz bardziej popularna metoda pozwala pozbyć się zniszczonych włosów, jednocześnie zachowując ich długość. Zastanawiacie się czy to w ogóle możliwe? Możliwe! Co więcej, dzięki zabiegowi Hair Dusting pasma są wygładzone i odświeżone. Na czym więc polega „odkurzania włosów”?

kobieta przy stoleHair Dusting czyli dosłownie zabieg „odkurzania włosów” to pomysł jednegon z najpopularniejszych amerykańskich fryzjerów i stylistów włosów, Salu Salcedo. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które zapuszczają włosy i nie chcą ich skracać. Przez długi czas niepodcinane kosmyki niszczą się, przecierają, przesuszają i odstają, przez co włosy wyglądają na zniszczone i zaniedbane, a zniszczone włosy tracą na swojej długości ze względu na ich kruszenie się. Odkurzanie włosów pomaga pozbyć się poszarpanych i sterczących końcówek, dzięki czemu włosy staja się gładsze, a fryzura nabiera ładnego kształtu.

Jak się odkurza włosy?

Zniszczone i rozdwojone końcówki likwiduje się na różnej długości włosów, starannie przycinając odstające pasma włosów. Takie cięcie sprawia, że włosy są wyraźnie wygładzone i mają odświeżony wygląd bez konieczności drastycznego skracania ich długości. Jednak w ten sposób można uratować lekko zniszczone włosy, bowiem dla drastycznie zniszczonych pasm jedynym ratunkiem będzie już tylko normalne cięcie. Ponadto metoda ta wymaga zdecydowanie więcej czasu, niż klasyczna i jest także droższa.