Higiena intymna (nie tylko) alergiczki

Higiena intymna (nie tylko) alergiczki

1769
0
PODZIEL SIĘ
Żel i emulsja proVag
Żel i emulsja proVag

Anatomia kobiecego ciała sprawia, że jesteśmy narażone na występowanie różnego rodzaju infekcji układu moczowo-płciowego. Dlatego tak ważna jest właściwa higiena okolic intymnych.

Pochwa posiada mechanizm samooczyszczania, zabezpieczający ją przez kolonizacją chorobotwórczymi drobnoustrojami. Obejmuje on m. in. obecność w mikroflorze szczepów Lactobacillus, które wytwarzają kwas mlekowy i inne matabolity, będące naturalnym środkiem odkażającym. Dlatego właśnie tak ważne jest trzymanie odpowiedniej liczby właściwych Lactobacillus, które to trzymają w ryzach chorobotwórcze bakterie i grzyby.

Bariera ochronna jest jednak często – zwłaszcza kiedy się stresujemy, stosujemy leki, jesteśmy w ciąży czy w okresie menopauzy – zbyt słaba. Do tego same zawdzięczamy sobie zmniejszenie odporności bariery skórnej na substancje drażniące, alergeny i mikroorganizmy. Jak? Stosując niewłaściwe preparaty do mycia uszkadzamy kwaśny płaszcz skóry, usuwamy ochronne Lactobacillus, wymywamy lipidy i w konsekwencji dochodzi do dermatoz, alergii kontaktowych stanów zapalnych. Dlatego zawsze należy wybierać specjalistyczne hipoalergiczne środki do mycia i pielęgnacji. Ponadto, w przypadku wystąpienia pierwszych objawów infekcji lub podrażnień, warto użyć miejscowo żelu prOVag® lub szybko działających probiotyków dopochwowych inVag®, a do mycia okolic intymnych hipoalergicznej emulsji prOVag®. Preparaty prOVag rekomendowane są przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, uznane zostały najlepszymi preparatami na problemy intymne w 2015 r i uzyskały Certyfikat Zaufania Złoty Otis 2015.