Hydrolaty – jak je stosować?

Hydrolaty – jak je stosować?

513
0
PODZIEL SIĘ
róża zbizenie

Hydrolaty. To słowo pojawia się w kosmetyce coraz częściej, tymczasem wciąż nie wszyscy wiedzą czym owe hydrolaty właściwie są. I jak dobrze działają na skórze.

Hydrolaty, znane są również jako destylaty lub wody kwiatowe, powstają podczas produkcji olejków eterycznych. Są one jednak dużo łagodniejsze niż owe olejki, a ponieważ mają pH podobne do naturalnego, mogą być używane bezpośrednio na skórę. Nie podrażniają ani nie uczulają. Przeciwnie: łagodzą podrażnienia. Najbardziej znany jest hydrolat różany (wytwarzany z płatków róży), który nawilża i odżywia skórę oraz poprawia jej sprężystość. Dla osób z suchą skórą – kosmetyk idealny. Miętowy hydrolat odświeża i pobudza. Pomarańczowy pomoże na rozszerzone naczynka. Rumiankowy wspomaga działania przeciwzapalne, a miętowy odświeża i pobudza. Aloesowy ma właściwości odmładzające, a wprowadzony przez np.: Bielendę hydrolat wzbogacony w witaminy A,C i E odżywia i chroni skórę.

róze

Jak stosować hydrolaty?

1. Zastępujemy nimi toniki, szczególnie jeśli nasza skóra źle przyjmuje toniki z ciężkim składem, np z alkoholem.

2. Nawilżamy i przygotowujemy skórę na przyjęcie kremu nawilżającego. Aplikujemy hydrolat na twarz, szyję oraz dekolt. Kiedy wyschnie nakładamy odpowiednie dla naszej skóry serum i krem. Ewentualny nadmiar usuwamy płatkiem kosmetycznym

3. Walczymy z cieniami pod oczami. Hydrolat różany (lub z oczaru wirginijskiego) pomoże je rozjaśnić! Nasączamy nim wacik, kładziemy na powiekach i odpoczywamy około 10-15 minut.

4. Usuwamy łupież. Hydrolat z mięty pieprzowej aplikuje się na skórę głowy u osób walczących z łupieżem.

5. Pieczemy ciasta. Wystarczy do nich dodać odrobinę hydrolatu pomarańczowego. Działa jak tradycyjny aromat.

6. Odświeżamy powietrze i tkaniny. Ulubiony zapach mieszamy z wodą i umieszczamy w wodnym nawilżaczu powietrza.

woda różana
woda i róża

Przechowywanie hydrolatów

Ważna kwestia, jeśli chcemy się nimi długo cieszyć. Ponieważ są mniej trwałe niż olejki, należy przechowywać je w cieniu i chłodnym miejscu. Najlepiej w ciemnej butelce.