JAK NIE JEŚĆ? NAJWAŻNIEJSZE ZASADY

JAK NIE JEŚĆ? NAJWAŻNIEJSZE ZASADY

447
0
PODZIEL SIĘ

Chcesz utrzymać zdrowie i szczupłą sylwetkę? Dowiedz się, czego unikać i jak nie jeść.

Zrezygnuj ze słodkich, gazowanych napojów. Są pełne kalorii, cukru i chemicznych dodatków. Pij wodę niegazowaną, herbatki owocowe, ziołowe oraz zieloną i czerwoną. 

  • Unikaj  produktów typu instant (do zalania wodą) oraz jedzenia paczkowanego, zamykanego w różnych pojemnikach na wiele miesięcy. Często jest ono konserwowane za pomocą dużej ilości chemii, soli, cukru. Jeśli kupujesz produkty przetworzone, zwróć uwagę na etykietę i wybieraj te, które mają jak najmniej dodatków i tzw. chemii.
  • Zrezygnuj z fast-foodów.  Nigdy nie wiesz, co tak naprawdę kryje się w środku i w jakich warunkach jest przygotowywane. Tzw. junk-food bardzo obciąża wątrobę i jest bardzo kaloryczne. Dodatkowo są pełne tłuszczów trans odpowiedzialnych za tycie i gromadzenie wody w organizmie. Tłuszcze typu trans powstają m.in. pod wpływem smażenia w zbyt wysokiej temperaturze i wielokrotnego podgrzewania tego samego oleju, co jest nagminne w polskich barach, pubach i restauracjach fast-food.  
  • Cukier nie krzepi, jest za to paliwem dla wszelkich stanów zapalnych w organizmie. Przeziębienia, pryszcze, infekcje, a nawet nowotwory karmią się cukrem! Zrezygnuj więc ze słodyczy, słodkich napojów oraz słodkich przetworów i napojów mlecznych. 
  • Nie spiesz się podczas jedzenia. Dokładnie przeżuwaj pokarmy. Dzięki temu będą się lepiej trawić, a cenne składniki odżywcze lepiej się wchłonią.
  • Nie stosuj diet i głodówek. Twoją sylwetkę i samopoczucie na stałe poprawi codzienna zdrowa dieta, oparta na nieprzetworzonych, jak najbardziej naturalnych produktach.
  • Unikaj białej mąki i żywności z niej wyprodukowanej (kopytka, kluski, makarony, białe pieczywo). Jest kaloryczna, za to pozbawiona cennych właściwości odżywczych. Używaj mąki pełnoziarnistej, makarony i pieczywo wybieraj w wersji graham.
  • Nie przesadzaj z mięsem i wędlinami, szczególnie tymi z hipermarketów – paczkowanymi i chemicznie ulepszanymi. Zamiast czerwonego mięsa jedz więcej ryb morskich. 

Odpowiedziała: Kasia Mężyk