JAK ODPOWIEDNIO DBAĆ O PRALKĘ?

JAK ODPOWIEDNIO DBAĆ O PRALKĘ?

1186
0
PODZIEL SIĘ

Pralka także potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, bo zadbana pralka to czystsze pranie i sprawne działanie przez wiele lat. Na co zwrócić uwagę? 

Nawet ultra nowoczesna pralka potrzebuje odpowiedniego taktowania. Obecnie dobrze wyposażony i technologicznie zaawansowany sprzęt posiada wiele funkcji, dzięki którym nasze pranie jest idealnie wyprane i zadbane. Jak zatem dbać o urządzenie, aby służyło nam nawet kilka lat?

  1. Ciemne plamy na świeżo wypranych ubraniach? Ich przyczyną jest osad z detergentów zalegający w przewodach pralki przez pranie w zbyt niskich temperaturach. Aby pozbyć się niechcianych osadów z urządzenia  raz na 6 miesięcy używaj sprawdzonych preparatów do czyszczenia pralki. Szybszy sposób? Nastaw program pralki na 90 stopni i włącz ją bez ubrań w środku. Warto też czytać metki na ubraniach i prać je w zalecanych temperaturach.

  2. Nie przeładowuj pralki ubraniami – ilość ma znaczenie. Jeśli jednorazowo włożysz do pralki za dużo ubrań, nie dopiorą się odpowiednio.

  3. Odpowiednia temperatura w walce z trudnymi plamami? Trawa, krew czy wino potrzebują zdecydowanego traktowania. Ustaw pranie wstępne na 15 stopni, a następnie zasadnicze na 40 stopni.  Ta prosta metoda pomoże szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych zabrudzeń.

  4. Za dużo piany w Twoim praniu? Zbyt duża ilość detergentu  wytwarza duże ilości piany, co nie gwarantuje dokładnego wyprania ubrań. Czytanie zaleceń producenta detergentu i mniejsze dozowanie na pewno się opłaci.

  5. Pamiętaj, aby nie zostawić mokrego prania w pralce. Jeśli tak się jednak zdarzy wystarczy włączyć program płukania i dolać płynu do zmiękczania tkanin. Zaoszczędzisz czas na ponownym praniu. Technologia FreshCare™, zastosowana w pralkach Whirlpool Supreme Care pomaga zachować świeżość ubrań poprzez delikatne wirowanie po zakończeniu programu, aż do czasu otwarcia pralki.

  6. Wentylacja ma znaczenie – po praniu zostaw uchylone drzwiczki od pralki, dzięki temu pralka  dobrze wyschnie i zapobiegniesz powstaniu grzybów i pleśni wewnątrz. 

  7.