JAK PLANOWAĆ WIZYTĘ W SPA?

JAK PLANOWAĆ WIZYTĘ W SPA?

750
0
PODZIEL SIĘ

Jeśli wybierasz się do spa, warto zaplanować swoją wyprawę tak, by na miejscu móc się po prostu relaksować. O czym powinno się pamiętać? Sprawdź!

tekst: Kasia Kosieradzka

Jaki dzień tygodnia?

Jeśli nie lubisz relaksować się w spa pełnym ludzi, warto zarezerwować termin na wtorek lub środę i to na godziny poranne, a nie popołudniowe, gdyż jest wtedy mniej tłocznie. Pamiętaj, że możesz mieć problem z zarezerwowaniem miejsca w sobotę. Dlatego poproś obsługę spa, by poinformowała cię telefonicznie, jeśli jakieś miejsce jednak się zwolni.

Przestudiuj ofertę.

Zanim zapiszesz się na kilka pojedynczych zabiegów, zapoznaj się dokładnie z ofertą spa. Praktycznie każde z nich oferuje rozmaite pakiety zabiegów, a wiadomo – jeśli coś jest w pakiecie, zazwyczaj jest tańsze. Poza tym takie pakiety pozwolą ci w optymalny sposób zadbać o wybraną partię ciała.

Kolejność ma znaczenie!

Jeśli zaplanowałaś sobie wiele zabiegów, zwróć uwagę na kolejność ich wykonywania. Odpowiednia kolejność to: masaż, woskowanie, zabiegi na twarz, pedikiur i manikiur. Jeśli woskowanie odbędzie się przed masażem, pory twojej skóry mogą się zapchać, a to spowoduje, że odrastające włoski będą wrastać pod skórę. No i na pewno nie chciałabyś układać swojej wypięknionej twarzy w specjlany otwór stołu do masażu! 😉 Zadbaj także o to, by między zabiegami mieć kilka minut dla siebie – wizyta w spa do relaks a nie wyścigi.

A po wizycie…

Relaksuj się w domu! Staraj się nie umawiać na żadne spotkania – pozwól, by w domowym zaciszu zaaplikowane kosmetyki rzeczywiście mogły zadziałać mocniej. Jeśli musisz wyjść, poproś swojego masażystę, by zamiast olejku użył kremu – unikniesz uczucia śliskiej, lepkiej skóry.