JAK ROZJAŚNIĆ PRZEBARWIENIA?

JAK ROZJAŚNIĆ PRZEBARWIENIA?

1510
0
PODZIEL SIĘ

Na te uporczywe pomogą przede wszystkim skoncentrowane kuracje inspirowane medycyną estetyczną – najlepiej na bazie kwasów, np. glikolowego. Jak je stosować i co robić, aby nie doszło do nawrotu przebarwień?

Radzi: Piotr Piątek, biotechnolog, ekspert SVR

Przebarwienia pojawiające się na skórze twarzy, dłoniach i dekolcie dotyczą 30 % kobiet po trzydziestym roku życia i aż 90% po 50. Zwykle pojawiają się po ekspozycji na słońce. Leczenie plam barwnikowych jest procesem długotrwałym, a jego powodzenie zależy od systematyczności i wytrwałości w stosowaniu terapii – najlepiej zacząć ją po lecie, jesienią, gdyż w jej trakcie trzeba unikać nasłonecznienia. Warto też jednocześnie chronić twarz wysoką ochroną SPF (np. SVR 50 lub SVR 50+).

Laboratoria SVR przygotowały skuteczną kurację redukującą przebarwienia: Clairial. Najlepiej przeprowadzić ja dwuetapowo:

  • Zacznij od 2-3 miesięcznej kuracji intensywnej opartej na pilingu Clairial Peel w połączeniu z kremem Clairial C10. Peeling na bazie 20% kwasu glikolowego złuszcza i ścieńcza naskórek, przygotowując skórę do  aplikacji kremu Clairial C10, oraz działa rozjaśniająco. 
Stosuj go co drugą noc (nie tylko na twarz, ale też dekolt, szyję czy dłonie – wedle potrzeby) na oczyszczoną skórę lub wg wskazań lekarza. Na dzień i na noc nakładaj krem Clairial C10 z 10% witaminą C oraz kompleksem rozjaśniającym.
  • Następnie – aby utrzymać rezultat kuracji, codziennie stosuj krem Clairial. Ogranicza on nadmierną produkcję barwnika skóry melaniny na wielu poziomach. Zapobiega powstawaniu nowych przebarwień i utrzymuje efekty kuracji intensywnej. Raz w tygodniu warto też stosować Clairial Peel.

kosmetyki na przebarwienia Clairial SVR

 

1. Peeling Clairial Peel (SVR, 30 ml, 165 zł)
2. Krem Clairial (30 ml, 95 zł)
3. Krem Clairial C10 (50 ml, 155 zł)
Wszystkie kosmetyki są dostępne w aptekach.