JAK SKUTECZNIE LECZYĆ BLIZNY?

JAK SKUTECZNIE LECZYĆ BLIZNY?

1341
0
PODZIEL SIĘ

Blizny to nie tylko objaw uszkodzenia fizycznego, często mają one także poważny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, są powodem kompleksów i niskiej samooceny, zwłaszcza gdy występują w widocznych miejscach. Zobacz, jak je skutecznie zredukować blizny, osłabić ich widoczność, a nawet całkowicie je zlikwidować.

Skąd bierze się blizna?

Blizny mogą mieć różne pochodzenie, ale zawsze łączy je widoczne zniekształcenie skóry, jej zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie i napięcie. Tkanka blizny składa się z mniej sprężystych włókien, które mogą prowadzić do stwardnienia oraz kurczenia się blizny, czasami powodując napięcie, a  nawet ograniczenie ruchów. Powstawaniu blizny towarzyszy rozwój drobnych naczyń krwionośnych, które są głównym powodem czerwonego zabarwienia. W miarę dojrzewania blizny kolor czerwony zanika i zmiana staje się jaśniejsza od otaczającej ją skóry.

Contratubex, jak leczyć blizny

Jak wyleczyć bliznę?

Chcąc uzyskać jak najlepsze wyniki w leczeniu blizn powinniśmy rozpocząć leczenie jak najszybciej, najlepiej tuż po zamknięciu rany lub zdjęciu szwów. Dzięki temy możemy zadbać o prawidłowy proces kształtowania blizy, nadanie jej jak największej elastyczności i zmniejszenie widoczności. Jeśli chcemy zacząć redukować bliznę szybko i w warunkach domowych, najlepiej zdecydować się na żel do codziennej pielęgnacji uszkodzonego miejsca. Takim preparatem jest Contractubex® zawierający heparynę, alantoinę i płynny ekstrakt z cebuli. Dzięki takiemu doborowi składników jednocześnie stymuluje on tworzenie się prawidłowej tkanki łącznej, przeciwdziała niefizjologicznemu rozrostowi blizny, poprawia nawodnienie i ukrwienie tkanki, łagodzi podrażnienia, regeneruje, działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Skuteczność produktu Contractubex® w zapobieganiu i leczeniu blizn udowodniono w licznych badaniach klinicznych. Aby uzyskać rejestrację leku preparat ten przeszedł szereg badań, które potwierdzają jego skutecznośc i bezpieczeństwo w stosowaniu, nawet u dzieci i niemowląt.

Contratubex, jak leczyć blizny

Prawidłowe stosowanie preparatów na blizny

Contratubex, jak leczyć bliznyLeczenie żelem Contractubex® należy rozpocząć możliwie szybko 
i kilka razy na dobę wcierać go delikatnie w skórę lub tkankę blizny, aż do całkowitego wchłonięcia. W przypadku blizn stwardniałych 
i zadawnionych można założyć na noc opatrunek z żelem. Lecznie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od wielkości blizny lub występowania przukurczu. Żel Contractubex® powinien znajdować się w każdej apteczce, aby nawet niewielkie, zdarzające się na co dzień rany nie pozostawiały nieestetycznych zmian na skórze. Pamiętajmy też, że leczenie blizn wymaga cierpliwości, gdyż uszkodzona skóra potrzebuje czasu na wygojenie.