JAK SKUTECZNIE POZBYĆ SIĘ TRĄDZIKU?

JAK SKUTECZNIE POZBYĆ SIĘ TRĄDZIKU?

865
0
PODZIEL SIĘ

Chcielibyśmy, aby nasza skóra prezentowała się idealnie. Niestety często musimy borykać się z jej wieloma niedoskonałościami. Jednym z najczęstszych i najbardziej uporczywych problemów jest trądzik, który choć przeważnie występuje u nastolatków, może się pojawić 
w każdym wieku. Dokładna pielęgnacja twarzy oraz kosmetyki nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty, dlatego salony no+vello wprowadziły skuteczny sposób na pozbycie się trądziku światłem IPL.

no vello

Trądzik występujący na twarzy, dekolcie i plecach może być spowodowany złą dietą, spożywaniem alkoholu, zmianami hormonalnymi, zażywaniem niektórych leków. Mało osób wie o tym, że trądzik może być spowodowany nadmierną ekspozycją skóry na słońce. I choć zaraz po opalaniu można zaobserwować poprawę stanu skóry, to potem następuje nasilenie objawów trądzikowych. Najczęstszym powodem złego stanu skóry jest trądzik młodzieńczy, który pojawia się w okresie dorastania. Oprócz tego rodzaju zmian skórnych może również występować trądzik grudkowo
- krostkowy, trądzik skupiony, trądzik piorunujący i trądzik różowaty. Za przyczynę trądziku odpowiedzialne są bakterie beztlenowe Propionibacterium acnes. Bakterie należą do mikroflory skóry, ale przy załamaniu układu odpornościowego i nadmiernym rozwoju stają się pasożytami infekującymi skórę. Nadmierne namnażanie się drobnoustrojów prowadzi do powstania stanu zapalnego skóry.

Trądzik jest przewlekłą chorobą zapalną gruczołów łojowych. Przyczyną trądziku jest nadmierne wytwarzanie łoju, jak i zmiany w jego składzie – mówi Martyna Królikowska kosmetolog no+vello – Ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować i dbać o swoją skórę. Dzięki temu będziemy wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Nie ma co ukrywać wygląd jest ważny i jest determinantem powodzenia w niektórych sferach naszego życia. 

Wiele zabiegów kosmetycznych może wspomóc redukcję trądziku. Jednym z nich jest fototerapia IPL. Zabiegi polegają na naświetlaniu silnymi impulsami światła powierzchni naznaczonej zmianami. Zabiegi przeprowadza się w krótkich odstępach czasowych do momentu poprawy stanu skóry. Liczba zabiegów jest zależna zarówno od stopnia nasilenia zmian, jak i od kondycji skóry. Eliminowanie zmian trądzikowych z wykorzystaniem urządzeń IPL no+vello jest skuteczne, bezbolesne, szybkie i bezinwazyjne. A cena za zabieg to tylko 99 zł.

Zabiegi w salonach no+vello mają działanie przeciwzapalne, odkażające, pomagają w gojeniu się zmian trądzikowych. Redukują bakterie beztlenowe odpowiedzialne za przyczynę trądziku oraz mają wpływ na obkurczenie porów. Podczas zabiegu możemy również minimalizować blizny potrądzikowe.