JAK USUNĄĆ BLIZNY POTRĄDZIKOWE?

JAK USUNĄĆ BLIZNY POTRĄDZIKOWE?

605
0
PODZIEL SIĘ

Najskuteczniejszą metodą jest obecnie laser, który po 3-6 zabiegach daje efekt widocznego wygładzenia skóry. O bliznach po trądziku i sposobach ich usuwania mówi o dr Beata Kociemba, dermatolog.

 

80% nastolatków ma trądzik!

Jest on na tyle kłopotliwy, że może negatywnie wpłynąć na samopoczucie i ocenę. Niestety, także po tym, jak już zostanie wyleczony (wielu nastolatków z niego „wyrasta”). Trądzik bowiem potrafi również po sobie zostawić przykre wspomnienie w postaci blizn, które przybierają postać ciemnych przebarwień na skórze lub czerwonych plamek oraz nierówności powstałych w wyniku wcześniej przebytego zapalenia. 

– Blizny potrądzikowe występują najczęściej na twarzy, ale nie tylko – mówi dr Beata Kociemba z Europejskiego Instytutu Dermatologii Estetycznej Beauty Derm w Warszawie. – Również innych okolic, takich jak plecy czy dekolt. Pacjenci poszukują nowoczesnych metod pozbycia się tych blizn są zainteresowani zabiegami skutecznymi, dającymi gwarancję sukcesu terapeutycznego, a jednocześnie małoinwazyjnymi. Współczesna dermatologia estetyczna ma do zaproponowania różne metody zminimalizowania blizn. Wybór metody i jej powodzenie zależy od rodzaju blizn, ich głębokości, kształtu, rozległości. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak, stosując technologię laserów frakcyjnych.

Co potrafią lasery?

To dosyć nieinwazyjne i naprawdę skuteczne zabiegi usuwania blizn (stosuje się je też w wypadku rozstępów). Np. firma Palomar proponuje zabiegi z użyciem technologii lasera frakcyjnego Lux1540 – impulsy laserowe powodują koagulację tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Okres gojenia się skóry jest krótki, ryzyko infekcji wyeliminowane, a odczuwalny ból jest niewielki lub nie ma go w ogóle. Zabieg ten może być wykonywany na wszystkich rodzajach skóry. Koszt zabiegu to wydatek kilkuset zotych.

– Zabiegi laserem Palomar StarLux 1540 dają poprawę rzędu 50–90%. Zazwyczaj wykonuje się serię 3–6 terapii w odstępach 3-4-tygodniowych. W trakcie trwania serii zabiegów następuje poprawa stanu skóry, jednak na ostateczny efekt czekamy jeszcze około pół roku. W tym czasie następuje przebudowa kolagenu, a efekty poprawy narastają – tłumaczy dr Beata Kociemba. – Zabiegi laserem są bardzo przewidywalne i mało agresywne, coraz więcej pacjentów wybiera ten sposób leczenia.

Skóra z bliznami potrądzikowymi – przed zabiegiem laserem frakcyjnym i po nim:

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLAKIERY I PIANKI DO WŁOSÓW
Następny artykułWSZECHSTRONNY OLEJEK KÉRASTASE
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.