JAK WYCZYŚCIĆ MATĘ DO ĆWICZEŃ?

JAK WYCZYŚCIĆ MATĘ DO ĆWICZEŃ?

577
0
PODZIEL SIĘ
ćwiczenia mata do ćwiczeń jak wyczyścić matę do ćwiczeń

Czy wiesz, że na macie do ćwiczeń może być więcej zarazków niż w słuchawce telefonu komórkowego? Dlatego należy ją czyścić. Dowiedz się, jak często i czym.

 Zachowaj swoją matę w czystości i dobrym stanie. Z pomocą przyjdą proste porady od MyFitnessPal. Wystarczy po ćwiczeniach przecierać matę czystą ściereczką, zwilżoną samodzielnie przygotowanym płynem, lub rozpylić na macie roztwór, za pomocą spryskiwacza do kwiatów i wytrzeć suchą ściereczką, a następnie rozwiesić.  Matę lepiej jest wieszać, a nie zwijać, szczególnie tuż po ćwiczeniach i czyszczeniu. Raz na miesiąc możesz prać swoją matę w pralce z odrobiną detergentu. Nie zaleca się prania maty w pralce ładowanej od góry. Pamiętaj aby dać jej wyschnąć minimum 24 godziny. Maty nie wystawiamy na słońce. Jeśli suszymy w suszarce, ustawiamy średnią temperaturę.

MyFitnessPal radzi jak domowym sposobem, łatwo i szybko wyczyścić matę do ćwiczeń za pomocą samodzielnie przygotowanego płynu. Wystarczy wymieszać miarkę białego octu z dwiema miarkami wody oraz odrobiną olejku z drzewa herbacianego. Olejek ten ma właściwości antygrzybiczne, a do tego pięknie pachnie. Dzięki temu domowemu sposobowi, możesz z czystym sumieniem i czystą matą, rzetelnie wykonywać swoje aktywności, by potem zapisać je w aplikacji. Na koniec dnia sprawdzisz bilans kalorii, zarówno tych z ćwiczeń, jak i tych, które z przyjemnością spożyłaś. Aplikacja pomoże Ci prowadzić zdrowy tryb życia. Jeśli jej jeszcze nie masz w swoim telefonie, ściągnij czym prędzej, a pomoże Ci zadbać o systematyczność w jedzeniu i ćwiczeniu. A teraz zajmij się czyszczeniem swojej maty do ćwiczeń!

Przepis na płyn do czyszczenia maty