JAK ZŁAGODZIĆ SKUTKI POPARZENIA SŁONECZNEGO?

JAK ZŁAGODZIĆ SKUTKI POPARZENIA SŁONECZNEGO?

922
0
PODZIEL SIĘ

Niestety, mogą przytrafić się każdemu z nas, nawet gdy rzetelnie staramy się chronić skórę przed słońcem. Sprawdź, jak najszybciej je zalagodzić.

Monika Grudnik-WroniszewskaRadzi Monika Grudnik-Wroniszewska, biolog, kosmetolog, wykładowca Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauki o Zdrowiu w Łodzi, dyrektor ds. edukacji w firmie Supernova

Wiadomo, że poparzeń słonecznych najlepiej unikać. Jednak każdemu z nas się one częściej lub rzadziej zdarzają. Mocno zaczerwieniona i rozgrzana skóra, swędzenie, pieczenie, ból – to typowe objawy oparzenia słonecznego. Jak je szybko złagodzić?

Np. korzystając z intensywnego zabiegu kosmetycznego o wdzięcznej nazwie „Lilia Wodna” Pevonia Botanica. Nymphea Alba, inaczej lilia biała, to majestatyczny biały kwiat o złotym środku i ciemnozielonych liściach. Od najdawniejszych czasów stosowany do leczenia zapaleń  i silnego nawilża skóry. Zabieg „Lilia Wodna” wykorzystuje czysty żel z kwiatu, ekstrakt z zielonej herbaty oraz prolinę (aminokwas niezbędny w produkcji kolagenu), a wszystko po to obniżyć temperaturę skóry, zmniejszyć dyskomfort, gdy skóra swędzi i piecze oraz odbudować jej barierę ochronną zniszczoną przez promieniowanie UV.

Kilka wskazówek, jak samodzielnie pielęgnować skórę poparzoną przez słońcem:

  • Przede wszystkim na chore miejsca dobrze jest nałożyć  – delikatnie, cienką warstwą – specjalny żel łagodzący po opalaniu z sorbitolem, rumiankiem, zieloną herbatą i lilią.
  • Jeśli wystąpił silny rumień, najlepszym wyjściem jest schłodzenie skóry poprzez zastosowanie na zaczerwienione miejsca dodatkowo mokrych i zimnych kompresów (nie mogą być lodowate!).
  • Ważne, by nie nakładać na poparzone miejsca ciężkich, tłustych kremów, maści czy balsamów, ponieważ zatrzymują one ciepło i zamiast łagodzić, wzmagają odczucie oparzenia.

żel po opalaniiu Pevonia Botanica
Łagodzący żel po opalaniu Ligne Soleil (Pevonia Botanica, 139 zł)