Kosmetyki do opalania

Kosmetyki do opalania

778
0
PODZIEL SIĘ

Słońce ma na nas dobroczynny wpływ, jednak aby korzystać z jego zalet, należy się odpowiednio przygotować, np. stosując kosmetyki do opalania.

Aby bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych, należy wybierać kosmetyki do opalania zgodnie z naszym fototypem .

Wyróżniamy preparaty do twarzy i do ciała, a także kosmetyki po opalaniu, samoopalacze czy balsamy brązujące. Kosmetyki do opalania mają za zadanie ochronić skórę przed skutkami promieniowania słonecznego, a po opalaniu ukoić, nawilżyć, zregenerować i przedłużyć trwałość opalenizny.  Samoopalacze i balsamy brązujące służą do bezpiecznego opalania bez pomocy słońca.

Osobną kategorią są kosmetyki do opalania w solarium. Są to preparaty opracowane specjalnie do opalania się w solariach. I tutaj także mamy preparaty przeznaczone do twarzy, ciała, ze szczególnym uwzględnieniem stref trudno opalających się, jak np. nogi. Często takie kosmetyki zawierają spore ilości bronzera, dzięki czemu opalenizna uzyskiwana jest dosyć szybko.

Co roku organizowana jest akcja pt Opalaj się bezpiecznie. Przed sezonem urlopowym warto się z nią zapoznać, a przede wszystkim poważnie podejść do idei akcji, jaką jest zwiększenie świadomości na temat nadmiernej ekspozycji na słońce. Celem akcji jest także pokazanie, jak  można się opalać bezpiecznie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki do makijażu
Następny artykułKosmetyki do twarzy
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.