Kosmetyki do włosów

Kosmetyki do włosów

638
0
PODZIEL SIĘ

Kosmetyki do włosów możemy podzielić na te do pielęgnacji, stylizacji i do farbowania.

Do kosmetyków pielęgnacyjnych zaliczamy szampony, odżywki, maski czy sera. Kosmetyki, które pomagają nam wystylizować włosy: pianki, lakiery, żele, pasty, gumy. A do farbowania – farby, szampony koloryzujące, dekoloryzatory, tonery.

Kosmetyki pielęgnacyjne dobieramy do kondycji i potrzeb naszych włosów. W chwili obecnej w drogeriach wybór jest ogromny – od szamponów i odżywek, które mają odświeżać, odżywiać, po takie, które nadają blask, objętość, czy poprawiają i utrwalają kolor włosów farbowanych. Aby dostarczyć włosom więcej składników odżywczych,  wzmocnić je, czy zregenerować, stosujemy maski do włosów. Serum do włosów pozwoli nam natychmiast uzyskać efekt pięknych, błyszczących, wypielęgnowanych kosmyków. Dla osób, które mają problemy z włosami czy skórą głowy, dedykowane zostały specjalistyczne serie, które możemy zakupić w aptekach (np. przeciwłupieżowe, kuracje przeciw wypadaniu) .

Także wybór kosmetyków do stylizacji jest ogromny. Poza „zwykłymi” piankami i lakierami (które dobierać możemy pod kątem stopnia utrwalenia fryzury czy długości włosów), możemy zakupić specjalne spraye, które mają za zadanie nadać fryzurze odpowiedni look (np. dzięki sprayowi z solą morską, uzyskamy efekt potarganych wiatrem fal).  Na puszące się włosy możemy zastosować spraye dyscyplinujące, a aby nadać objętości – pudry podnoszące włosy u nasady. Także żele nie są już tylko zamknięte w słoiczkach czy tubach, teraz możemy zakupić żel w sprayu (którym także podkreślimy loki). Ponieważ coraz częściej używamy prostownic czy lokówek, firmy kosmetyczne wypuszczają na rynek kosmetyki, które poza stylizacją mają nam zapewnić termoochornę. I tak znajdziemy spraye prostujące włosy, mleczka wygładzające czy spraye utrwalające.

Drogerie i hurtownie kosmetyczne mają bogatą ofertę farb do włosów, tych trwałych i do koloryzacji zmywalnej. Do koloryzacji zmywalnej możemy użyć pianek koloryzujących, odżywek, półtrwałych farb, szamponetek a także specjalnych maskar do włosów (do zakrywania odrostów czy do jednorazowego podkreślania kolorem wybranych pasm).  Takie kosmetyki zmywają się z włosów po pierwszym, lub kolejnym myciu. Do nieco trwalszego farbowania możemy także użyć pianek, farb w kremie czy nawet w proszku (np. henna). Każda farba powinna mieć na opakowaniu widoczny stopień trwałości koloru (1 stopień – farba zmywalna, 2 stopień – tzw farbowanie ton w ton, kolor z czasem płowieje, stopień 3 – trwała koloryzacja).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKosmetyki do twarzy
Następny artykułKredka do oczu
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.