Kurs wizażu

Kurs wizażu

1521
0
PODZIEL SIĘ

Lubisz makijaż? Chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej od fachowców? Pomyśl o kursie wizażu

Kurs wizażu to dobra opcja dla tych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę z dziedziny makijażu. Bardzo często kursy dzielone są na stopnie zaawansowania.

Na co zwrócić uwagę, zanim zapiszemy się na kurs? Na renomę szkoły czy instytucji, która kurs organizuje, sprawdźmy opinię byłych uczestników, porównajmy ceny oraz to, co cena będzie zawierać – np. sprawdźmy, czy będziemy pracować na kosmetykach, które zapewnia  szkoła, czy do zajęć potrzebne będą własne zestawy pędzli, czy nasze prace będą fotografowane. Wbrew pozorom są to ważne sprawy, ponieważ właśnie podczas takich kursów mamy możliwości po raz pierwszy pracować np. na kosmetykach profesjonalnych, które różnią się od drogeryjnych. W przypadku, jeśli nasza przygoda z makijażem dopiero się rozpoczyna, mamy mało pędzli, zakup całego nowego zestawu (czy nawet dokupienie kilku sztuk) to dodatkowy koszt. Sprawa zdjęć jest także ważna, ponieważ od samego początku pracujemy na nasze portfolio, które kiedyś może nam się przydać. Jeśli nie, to zawsze dobrze jest mieć udokumentowane nasze prace, nawet dla samych siebie, aby sprawdzać swoje postępy. Warto też dopytać o to, co otrzymamy po zakończeniu kursu – certyfikat, dyplom.

Tematyka, rodzaje  kursów i ich długość zależy od prowadzących je instytucji. Możemy uczestniczyć w kursach trzymiesięcznych, kilkutygodniowych, weekendowych. Niektóre  firmy kosmetyczne organizują warsztaty jednodniowe, których koszt jest stosunkowo niewielki, a w ramach promocji otrzymujemy poza certyfikatem, kosmetyki.

Warto też sprawdzić, czy mamy możliwość dofinansowania kursu, np. z lokalnych Urzędów Pracy.

Dlaczego warto się wybrać na kurs wizażu?

Ponieważ ktoś nad nami i nad naszą pracą czuwa. Jest to dobre dla tych osób, które dopiero się uczą, jak i dla tych, które już coś umieją, ponieważ czasem możemy sobie nie zdawać sprawy z tego, jakie popełniamy błędy. Mamy też możliwość pracy na zupełnie innych kosmetykach, niż te drogeryjne. Możemy także malować różne twarze, nie tylko swoją, czy osób, które znamy. A jest to naprawdę ciekawe wyzwanie. To także oczywiście dodatkowa wiedza i umiejętności. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKrem pod oczy
Następny artykułLakier do paznokci
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.