LASEROWA WALKA Z GRAWITACJĄ

LASEROWA WALKA Z GRAWITACJĄ

913
0
PODZIEL SIĘ

Poznaj wykonywany w Klinice Melitus zabieg Acculift, który łączy w sobie laserową lipolizę z laserowym liftingiem twarzy!

Z upływem lat skóra traci elastyczność i sprężystość, a tłuszcz w wyniku grawitacji pojawia się w najbardziej niekorzystnych miejscach, np: na podbródku, w linii żuchwy i po bokach twarzy. Idealnym rozwiązaniem, aby poradzić sobie z tymi problemami, jest zabieg Acculift. Jak mówi konsultant medyczny Melitusa, dr n. med. Maria Noszczyk, zabieg ten wykonywany technologią Accusculpt, poza efektem lipolizy, powoduje stymulację produkcji kolagenu i ściągnięcie głębokich rozluźnionych z wiekiem powięzi skóry.

Zabiegi wykonywane są u kobiet i mężczyzn, zwykle po 40. roku życia, gdy pojawiają się cechy starzenia grawitacyjnego, a także w modelowaniu i pojędrnianiu skóry ciała.

Efekt uzyskiwany jest dzięki światłu lasera o długości 1444 nm, które jest intensywnie pochłaniane przez tkankę tłuszczową. Umożliwia to precyzyjne i bezpieczne usuwanie tłuszczu, bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Zniszczony tłuszcz podlega wchłonięciu. W przypadku większej ilości można go usunąć przy pomocy strzykawki. Po tej części zabiegu wykonuje się laserowy termolifting, korzystając z bodźca jakim jest ciepło, oraz aktywizując procesy przebudowy tkanki łącznej i poprawiając jej jędrność.

Dzięki temu po pozbyciu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej skóra jest nadal napięta. Najczęstsze obszary poddawane korekcji tą metodą, to dolne partie twarzy, gdzie najbardziej uwidaczniają się efekty starzenia grawitacyjnego: „chomiki”, zmiana owalu twarzy w linii żuchwy, hipertrofia (przerost tkanki) w obrębie bruzdy nosowo-wargowej oraz podbródek.

Zabiegi można też wykonywać na całym ciele. Nowatorskość Acculift polega na bardzo dokładnym, precyzyjnym i jednocześnie bezpiecznym działaniu w obszarach najbardziej delikatnych, gdzie tłuszczu jest zwykle niewiele, a skóra jest bardzo wrażliwa. Jak podkreśla dr Maria Noszczyk, w klinice  Melitus chirurg wykonujący Acculift bardzo często łączy tę metodę z liposukcją Body-Jet, uzyskując dzięki temu jeszcze lepsze efekty.

W przypadku modelowania ciała metoda ta idealnie sprawdza się w okolicy kolan, brzucha, ujędrniania skóry na ramionach i w innych rejonach, ginekomastii u mężczyzn, różnych poprawkach po liposukcji oraz w leczeniu rozstępów.

W Klinice Melitus laserem Accusculpt wykonuje się także zabiegi leczenia nadpotliwości. Zabieg polega na laserowym przerwaniu połączeń nerwowych przekazujących sygnały gruczołom potowym. U większości pacjentów zabieg jest jednorazowy, a czasem wykonuje się „poprawkę” dla trwałego efektu zbliżonego do 100%.

Przebieg zabiegu

Zabieg Accusculpt wykonuje się na ogół przez zwykłe nakłucie skóry lub wykonanie małych jednomilimetrowych nacięć, przez które wprowadza się kaniulę ze światłowodem. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa od pół godziny do dwóch, w zależności od wielkości obszaru poddawanego lipolizie. Po zabiegu należy założyć opatrunek uciskowy. Pacjent bezpośrednio po wykonaniu zabiegu może opuścić klinikę.

Pełna odbudowa skóry z oczekiwanym efektem regeneracji i poprawy napięcia ma miejsce po 3-4 tygodniach i poprawia się w ciągu 4-6 miesięcy od zabiegu.