Lumea – Philips

Lumea – Philips

426
0
PODZIEL SIĘ

Depilacja światłem w zaciszu domowym? Tak to możliwe dzięki nowemu urządzeniu Lumea marki Philips, które zapewni  efekt gładkich nóg nawet do 6 tygodni!* 

 

Jakie trzy życzenia związane ze swoim wyglądem najczęściej wymieniają kobiety? Szczuplejsze uda, dłuższe rzęsy, brak konieczności ciągłego martwienia się linią bikini? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy wyobrazić sobie swobodę i komfort noszenia dowolnych ubrań bez potrzeby sprawdzania, czy w niedawno depilowanych miejscach nie odrosły już włoski. Na szczęście taka możliwość jest już powszechnie dostępna– dzięki firmie Philips i jej produktom z linii Lumea, które na zawsze odmieniły oblicze kobiecej depilacji. W kwietniu tego roku firma Philips wprowadzi na rynek kolejny model linii Philips Lumea, czyli innowacyjny produkt oparty na technologii IPL (Intense Pulsed Light – intensywne światło pulsacyjne), który pozwoli spełnić największe kobiece marzenie związane z wyglądem: uwolni je od niechcianego owłosienia, gwarantując idealnie gładką skórę każdego dnia.

Philips LUMEA najniższy koszt za jeden zabieg wśród urządzeń IPL dostępnych na rynku **

 

Rewolucja w metodach depilacji.

Firma Philips przez niemal 7 lat wraz z wybitnymi dermatologami – dr. Paulem Berretym (z Catharina Hospital w Eindhoven w Holandii) i prof. Peterem Bjerringiem (dyrektor prywatnego szpitala Mølholm w Danii) pracowała nad stosowaniem światła do usuwania włosów. Ta współpraca w połączeniu z pragnieniem udostępnienia konsumentom technologii IPL do użytku domowego zaowocowała stworzeniem Lumea. Z urządzenia Lumea firmy Philips można skutecznie korzystać w zaciszu własnego domu. Pięć regulowanych ustawień siły światła zapewnia delikatność i jednocześnie optymalną skuteczność działania w zależności od odcienia skóry i barwy włosa, a zintegrowany filtr UV i zaawansowane mechanizmy kontrolne zapewniają maksymalną ochronę dla skóry. Delikatne impulsy świetlne kierowane bezpośrednio we włos wprowadzają mieszek włosowy w stan uśpienia i powodują naturalne wypadanie rosnącego włosa. Prosty i delikatny zabieg powtarzany raz na dwa tygodnie zapobiega odrastaniu włosków, zapewniając piękną i gładką skórę każdego dnia przez cały rok.

Jak działa LUMEA?

 • Urządzenie emituje delikatne, rozproszone i niejednorodne światło
 • Melanina we włosach absorbuje te emitowane pulsy światła, które uszkadzają mieszki włosowe
 • To powoduje, że mieszki włosa z każdym zabiegiem coraz bardziej wchodzą w fazę tzw. „wyłączenia się”, czyli usypiania
 • W konsekwencji włosy naturalnie wypadają i odrastanie włosów zostaje zatrzymane
 • Aby utrzymać jedwabiście gładką skórę i zapobiec odrastaniu włosów zabieg powinien być powtarzany na początku co tydzień albo 2 tyg, a następie co 4 – 6 tygodni do momentu, aż zauważymy brak odrastających włosków

 

Jak samemu korzystać z urządzenia?

Dostosowanie intensywności światła

Przed każdym zabiegiem należy dostosować intensywność światła do tonu skóry, który mamy w dniu korzystania z urządzenia. (podrażniona, opalona, etc). Zapewni to efektywne i delikatne korzystanie z produktu.  Dodatkowo unikniemy np. zaczerwieniania skóry wynikającej ze zbyt wysokich ustawień.

Korzystanie z urządzenia

Philips Lumea posiada wbudowany system bezpieczeństwa, który zapewnia, że możemy jedynie „uwolnić” flesz światła kiedy urządzenie ma prawidłowy kontakt ze skórą.

 • Prawidłowy kontakt ze skórą jest wtedy, kiedy urządzenie jest ustawione pod kątem 90° do ciała. Jeżeli przylega prawidłowo do ciała zapali się światełko gotowości.
 • Zapalenie się światełka oznacza gotowość do naciśnięcia i „uwolnienia” światła . System Slide&Flash – system przesunięcia i błysku dla wygodnego i szybszego przeprowadzenia zabiegu
 • Akcja jest powtarzana na całą powierzchnię, z której mają zostać usunięte włoski
 • Ważne jest, aby unosić urządzenie po każdym „uwolnieniu” światła

Dzięki urządzeniu Lumea można pożegnać się z kosztownymi zabiegami laserowymi w salonach kosmetycznych, wrastającymi włoskami, bolesnymi depilacjami z użyciem wosku czy krótkotrwałymi efektami golenia i związanymi z nim odrostami i wysypką.

Nasz dermatolog konsultujący dr. Ewa Skulska tak wypowiada się o naszym produkcie – „Z własnej praktyki wiem, że pacjenci zawsze szukają jak najprostszego sposobu usuwania włosów. Myślę, że Lumea jest właśnie takim sposobem, ponieważ to łatwo dostępne i proste w użyciu urządzenie, które można bezpiecznie i skutecznie stosować we własnym domu”.

Dlatego już teraz można przyzwyczajać się do skóry pięknej przez cały czas – do wakacyjnej gładkości, którą można cieszyć się o każdej porze roku. Dzięki urządzeniu Lumea firmy Philips kobiety poczują się we własnej skórze tak dobrze jak nigdy przedtem – w sypialni, na plaży i na najmodniejszych imprezach.

Najważniejsze właściwości produktu:

 • System Slide&Flash – system przesunięcia i błysku dla wygodnego i szybszego przeprowadzenia zabiegu
 • Większa nasadka do ciała do szybkich zabiegów (4 cm²)
 • Bezpieczeństwo – pierścień zabezpieczający z przełącznikami stykowymi chroni przed przypadkową emisją błysków świetlnych.
 • Pięć regulowanych ustawień energii impulsów świetlnych (1-5) do różnych odcieni skóry (biały, beżowy, jasnobrązowy, brązowy, ciemnobrązowy) i kolorów włosów (od ciemnego blond po czarne).
 • Specjalnie opracowana lampa o wysokiej wydajności, która nie wymaga wymiany w okresie eksploatacji produktu (szacowanym na 100 000 błysków).
 • W pełni bezprzewodowe urządzenie z zasilaniem akumulatorowym i z funkcją szybkiego ładowania w ciągu 1 godziny.
 • Funkcja automatycznego wyłączania zapobiegająca przegrzewaniu.
 • Oddzielny podłączany zasilacz sieciowy.
 • Wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii i ładowania baterii.
 • Woreczek do przechowywania i ściereczka do czyszczenia urządzenia.
 • Brak elementów podlegających wymianie, brak ukrytych kosztów

Cena Philips Lumea SC2004: 1819 PLN. 

 

 *w zależności od indywidualnego wzrostu włosa

**za jeden zabieg przyjmuje się łydki, bikini i pachy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaść VapoRub – Vicks
Następny artykułKosmetyki do kąpieli noworodka – Skarb Matki
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.