MASZYNKA DO GOLENIA – JAK JEJ UŻYWAĆ?

MASZYNKA DO GOLENIA – JAK JEJ UŻYWAĆ?

992
0
PODZIEL SIĘ

Sprawdź jak się golić maszynką do golenia, by efekty były zadowalające!

fot. Tanita

  • Pamiętaj, by zmieniać ostrza swojej maszynki, maksymalnie po 10 zabiegach. Możesz też zainwestować w maszynkę wyposażoną w 4 lub 5 ostrzy – golenie jest wtedy dokładniejsze, szybsze i bezpieczniejsze.
  • Zanim przystąpisz do golenia nóg, zrób sobie 15-minutową ciepłą kąpiel. Nie powinna być ona dłuższa, gdyż skóra może się pomarszczyć, a to tylko utrudni zabieg.

maszynka do golenia Gillette Venus & Olay

Maszynka Gillette Venus & Olay (56,99 zł) dzięki systemowi pięciu blisko połączonych ze sobą ostrzy oraz wbudowanym paskom żelu, zawierającym nawilżającą formułę Olay, golenie jest szybkie, precyzyjne i bezpieczne. Nie potrzeba dodatkowych kosmetyków. Wystarczy zwilżyć maszynkę, a nawilżające paski żelu zaczną uwalniać substancje zmiękczające, pielęgnujące i zapewniające maszynce odpowiedni poślizg po skórze.

  • Do golenia nóg zawsze używaj specjalnej pianki lub żelu. Jeśli akurat nie masz takiego kosmetyku, spróbuj wykorzystać… odżywkę do włosów lub gęsty żel pod prysznic! To sprawdzony przez nas sposób. W awaryjnych sytuacjach jest niezastąpiony 🙂
  • Golisz pachy? Po nałożeniu kremu do golenia przeciągnij maszynkę w górę, następnie w dół, a na końcu z boku na bok w celu pozbycia się włosków w różnych kierunkach wzrostu. Oczywiście, ten sposób depilacji nie jest trwały, włoski mogą pojawić się nawet już w ciągu kilku godzin.
  • Jak donoszą statystyki, 70% kobiet to wierne użytkowniczki maszynek do golenia. Nie bez powodu – golenie jest szybkie, proste, tanie i skuteczne na nogach. Należy używać kremu do golenia, ponieważ będzie dodatkowo pomagać skracać włoski o milimetr lub dwa, a więc twoje nogi będą gładkie przez dłuższy czas.
  • kosmetyki do golenia TanitaJeśli zastanawiasz się nad goleniem bikini, wybierz do tego celu maszynkę dedykowaną specjalnie kobietom (np. Gillette Venus, Tanita, Isana) – depilacja będzie dokładniejsza i bezpieczniejsza. Przyjrzy się w jakim kierunku rosną włoski i gól bikini z włosem, zgodnie z kierunkiem rośnięcia. Przed zabiegiem posiedź chwilę w ciepłej kąpieli i nałóż żel lub piankę do golenia – włoski zmiękną i unikniesz zacięć.

kosmetyki do golenia dla kobiet marki Tanita,  od lewej: Żel do golenia z witaminą E (ok. 10 zł/200 ml), Jednorazowe maszynki z potrójnymi ostrzami i paskiem nawilżającym (ok. 5,50 zł)

Odpowiadała: Kasia Kosieradzka