Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa

698
0
PODZIEL SIĘ

Zabiegi mezoterapii mają na celu transport substancji aktywnych (leczniczych, regenerujących czy odżywczych) w głąb skóry. W przypadku mezoterapii igłowej substancje te są wstrzykiwane, mikroigłowej wprowadzane przy użyciu urządzeń wykonujących mikronakłucia. Mezoterapia bezigłowa polega na działaniu zjawiska elektroporacji. Fala magnetyczna w postaci impulsów dociera do wnętrza skóry, także poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki.  I to właśnie z pomocą elektroporacji  do skóry wprowadzane są substancje zawarte w specjalnych koktajlach przeznaczonych do zabiegów mezoterapii. Koktajle użyte podczas zabiegu dobierane są pod kątem potrzeb skóry i mogą to być np. nawilżające, liftingujące, ujędrniające, rewitalizujące, drenujące, wyszczuplające, przeciwtrądzikowe.

Mezoterapię bezigłową stosuje się w celu odmłodzenia cery, spłycenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień, a także ujędrnienia i redukcji cellulitu (ramiona, brzuch, uda, pośladki). Zabieg ten można stosować także na skórę głowy w celu zatrzymania wypadania włosów.

Jest to zabieg bezbolesny, może być łączony np. z wcześniej wykonaną mikrodermabrazją.

Nie wolno wykonywać mezoterapii bezigłowej w przypadku m.in. ciąży, chorób serca, żył, epilepsji, stanów zapalnych. O wszystkich przeciwwskazaniach powinna uprzedzić osoba wykonująca zabieg.

Zabiegi mezoterapii bezigłowej najlepiej wykonywać w seriach.  

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaseczka na stopy
Następny artykułPeeling kawitacyjny
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.