NATURALNA I BEZPIECZNA OPALENIZNA

NATURALNA I BEZPIECZNA OPALENIZNA

977
0
PODZIEL SIĘ

logo Bielenda

Można się opalić, stosując kremy przeciwsłoneczne – jest to wskazane zarówno dla zdrowia (czerniak!), jak i urody (UV przyspieszają starzenie się). Jeśli myślisz, że oznacza to bladą skórę przez całe lato, mylisz się! Przypominamy linię słoneczną Bielenda Bikini – na bazie certyfikowanych Ecocertem składników roślinnych – które pozwalają cieszyć się latem zdrową, naturalną i piękną opalenizną. Taka jest najpiękniejsza. Oprócz kremów z filtrami są w niej m.in. przyspieszacz opalenizny czy balsamy ją podkreślające. 

 

Jak się opalać? 

Przypominamy najważniejsze zasady:

 • smaruj się naprawdę dużą ilością kremu – im więcej, tym lepiej
 • unikaj słońca m. 12 a 16 – wtedy operuje najmocniej
 • pierwszą warstwę kremu nałóż co najmniej 15 minut przed wyjściem na słońce
 • kolejne – najlepiej co 2 godziny i po każdym wyjściu z wody
 • wysokość filtrów dobierz do fototypu i warunków, w jakich przebywasz – typowa, słowiańska, dosyć jasna karnacja potrzebuje min. SPF 25
 • a jeśli chcesz zintesyfikować kolor skóry, użyj samoopalacza lub specjalnych produktów brązujących albo intensyfikujących odcień opalenizny (nie chronią one przed słońcem, więc dodatkowo koniecznie używaj kremów z filtrami!)

kosmetyki do opalania Bikini Bielenda

Wysoka i średnia ochrona Bikini – dla jasnej i lekko opalonej karnacji: Wodoodporne mleczko do opalania SPF 30 (150 ml, 17 zł), Wodoodporne koloryzujące mleczko do opalania SPF 30 (200 ml, 18 zł), Mleczko do opalania SPF 25 (200 ml, 15 zł), Mleczko do opalania SPF 20 (200 ml, 14 zł).

Opalanie z Bikini

To konieczność i przyjemność:-) W składzie kosmetyków ze słonecznej gamy Bielendy znajdziesz fotostabilne filtry UVA i UVB oraz naturalne składniki aktywne: olejek roślinny Macadamia, masło karité i masło kakaowe (mają właściwości nawilżające i odżywcze, ujędrniają skórę). Produkty wyróżniają się przyjemnym zapachem i konsystencją, która ułatwia rozprowadzanie na skórze. W zależności od wysokości SPF chronią jasną, średnią i ciemną karnację.

Dla mniej cierpliwych, kochających brązowy kolor skóry stworzono preparat przyspieszający opalanie. Aby dłużej cieszyć się „zdobytą” opalenizną, można też wybrać jeden z trzech balsamów: Balsam utrwalający opaleniznę – Słoneczny Brąz, Balsam po opalaniu rozświetlający skórę – Złota Perła lub Balsam po opalaniu S.O.S, zawierający D-Panthenol i aloes. Przynoszą one ulgę ciału, znakomicie nawilżają i regenerują, pogłębiają i utrwalają opaleniznę. W gamie znajduje się też mleczko do opalania dla dzieci SPF 30 o turkusowym kolorze, który pomaga równomiernie rozprowadzić je na ciele nawet najbardziej ruchliwego dziecka, zamieniając obowiązek w zabawę.

Kosmetyki mogą być stosowane na skórę wrażliwą, pozbawione są PEG i parabenów, a także pochodnych ropy naftowej. Zostały przygotowane na bazie naturalnych składników roślinnych posiadających certyfikat Ecocert. 

Bikini Bielenda kosmetyki przeciwsłoneczne

Średnia i niska ochrona Bikini – do ciemniejszej i opalonej karnacji: Wodoodporny olejek do opalania SPF 6 (200 ml, 12 zł), Mleczko do opalania SPF 15 (200 ml, 13 zł), Mleczko do opalania SPF 15 (150 ml, 12 zł). Osoby o każdym typie karnacji mogą skorzystać też z Wodoodpornego przyspieszacza opala (200 ml, 14 zł). 

Symbole na kosmetykach

Czy na pewno wiesz co oznaczają symbole na opakowaniach kosmetyków? Jak wybrać ten właściwy, bezpieczny i skuteczny balsam do ochrony przeciwsłonecznej?

Szukaj na nich informacji takich jak:

 • ostrzeżenie wskazujące, że krem nie zapewnia 100% ochrony (nie ma czegoś takiego jak bloker!)
 • instrukcje dotyczące stosowania produktu, np. aplikowanej ilości i częstości powtarzania aplikacji: „Produkt nanieść 15 minut przed wyjściem na słońce”, „Nanosić ponownie dla utrzymania ochrony, zwłaszcza po spoceniu się, pływaniu lub wycieraniu ręcznikiem”
 • wskazówki dotyczące środków ostrożności, które należy zachować podczas przebywania na słońcu, np.: „Nawet przy stosowaniu produktu ochrony przeciwsłonecznej niewskazane jest długotrwałe przebywanie na słońcu”; „Niemowlęta i małe dzieci nie powinny przebywać długotrwale na słońcu, a przede wszystkim w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 12 a 16”; „Nadmierne przebywanie na słońcu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia”

Dobry kosmetyk do ochrony przeciwsłonecznej nie powinien natomiast:

 • nosić oznakowania sugerującego 100 % ochrony przed promieniowaniem UV (czyli oznaczeń typu: „blokada przeciwsłoneczna”, „całkowita ochrona”, „pełna ochrona”)
 • na opakowaniu nie powinno być także informacji o braku konieczności powtarzania aplikacji produktu co pewien czas, niezależnie od okoliczności (czyli oznaczeń takich, jak np. „całodzienna ochrona”) 

SPF (Sun Protection Factor, Współczynnik Ochrony Przeciwsłonecznej) – oznaczany jest dla gotowego produktu. Oznacza stopień ochrony przed promieniowaniem UVB (metodą opracowaną przez Colipa – International SPF Test Method). Wartość SPF oznacza, o ile więcej promieniowania potrzeba do wywołania rumienia na skórze chronionej badanym preparatem w stosunku do ilości promieniowania wywołującego rumień na skórze nie chronionej. 

Bikini Bielenda, kosmetyki do opalania

Kosmetyki Bikini po opalaniu: Balsam po opalaniu Złota Perła – rozświetlający skórę (150 ml, ok. 12 zł), Balsam po opalaniu Słoneczny Brąz – utrwalający opaleniznę (200 ml, ok. 12 zł), Balsam po opalaniu S.O.S. D-Panthenol – łagodzący podrażnienia skóry wywołane intensywnym opalaniem (150 ml, ok. 12 zł). 

Oznaczenie
 kategorii:

Wg europejskich standardów kosmetyki przeciwsłoneczne można podzielić na 3 kategorie – związane ze stopniem ochrony anty-UB:

Niska ochrona:

 • SPF 6 (współczynnik ochrony SPF od 6 do 9,9) 
 • SPF 10 (10–14,9)

Średnia
 ochrona:

 • SPF 15 (15–19,9)
 • SPF 20 (20–24,9)
 • SPF 25 (25–29,9)

Wysoka
 ochrona:

 • SPF 30 (30–49,9)
 • SPF 50 (50–59,9) 

Bardzo wysoka ochrona:

 • SPF 50+ (60 ≤)

Bezpiecznego plażowania!

Więcej na www.bielenda.pl

Bielenda logo

(tekst sponsorowany)