NIEZWYKŁE HYDROLATY

NIEZWYKŁE HYDROLATY

11862
0
PODZIEL SIĘ

Dowiedzcie się, czym są hydrolaty i jakie są ich właściwości.

Nazwa hydrolat (ang. Hydrosol), być może dla wielu z nas brzmi obco i tajemniczo. A jednak produkt ten przez miłośników naturalnych perfum jest niezwykle ceniony i lubiany. Bo hydrolat to nic innego jak woda aromatyczna powstała na skutek procesu destylacji z parą wodną lub wodą surowców roślinnych, po oddzieleniu olejków eterycznych od produktu destylacji.  Wody aromatyczne wytwarzane są we Francji, krajach arabskich, Indiach i Bułgarii. Od lat stosuje się je w przemyśle kosmetycznym, jako unikalny dodatek do toników, kremów, balsamów, płynów kąpielowych i szamponów. Najczęściej są prawie bezbarwne lub o jasnym zabarwieniu i mają łagodniejszy zapach niż olejki eteryczne otrzymywane z tych samych roślin.

Hydrolaty na co dzień

Poza swoimi niezwykłymi woniami, hydrolaty posiadają szereg cennych właściwości pielęgnujących naszą skórę. Przede wszystkim doskonale ją nawilżają, odżywiają i łagodzą podrażnienia wpływając równocześnie korzystnie na nasze zmysły. W zależności od potrzeb i upodobań indywidualnych możemy dobrać najkorzystniejszą dla siebie wodę aromatyczną. Obok lawendowej czy neroli (z kwiatów gorzkiej pomarańczy) ogromną popularnością cieszy się woda różana, a ostatnio także woda ylangowa. Przyjemne zapachy powodują, że hydrolaty są bardzo lubianym naturalnym kosmetykiem, który nadaje skórze wyjątkową woń.

Woda różana Dr Beta – pachnące rozwiązanie dla zmęczonej skóry

Woda Różana Dr Beta powstaje w trakcie destylacji płatków najcenniejszej odmiany róży damasceńskiej, kwitnącej w maju, w Dolinie Róż w Bułgarii. W procesie destylacji para wodna porywa z płatków kwiatowych olejek różany a następnie po schłodzeniu olejek nierozpuszczalny w wodzie i lżejszy od niej wypływa na powierzchnię i jest zbierany. Warstwa wodna – ten w 100 % naturalny produkt zawiera, oprócz resztek olejku różanego, naturalne woski, fosfolipidy i fitosterole, które nadają tej wodzie niepowtarzalny, ciepły, kwiatowy, miodowo-malinowy zapach i aromat róży oraz bezcenne właściwości kosmetyczno-terapeutyczne. Kosmetyk jest przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i normalnej, dojrzałej, wrażliwej, zmęczonej i zaniedbanej. Tonizuje, działa ściągająco, kojąco i uspokajająco. Regeneruje naskórek, łagodzi podrażnienia oraz stymuluje naturalne procesy odnowy komórkowej zapewniając skórze prawidłowe PH. Zapobiega jej starzeniu się i powstawaniu zmarszczek. I co niezwykle istotne – na długie godziny pozostawia na skórze delikatny, uspokajający zapach świeżo zerwanych różanych płatków obdarowując cudownym nastrojem relaksu i ukojenia.

W poszukiwaniu swojego hydrolatu, należy kierować się nie tylko potrzebami skóry, ale również indywidualnymi preferencjami dotyczącymi zapachów, bo właśnie one dzięki regularnej pielęgnacji ciała będą każdego dnia oddziaływały na nasze samopoczucie.   Należy również zwracać uwagę na wiarygodność producenta, ponieważ woda różana bywa często fałszowana. Bardzo niska cena powinna budzić wątpliwości.