Odżywka do paznokci

Odżywka do paznokci

1361
0
PODZIEL SIĘ

Odzywki do paznokci mają za zadanie sprawić, aby nasze paznokcie były zdrowe, mocne, błyszczące i odpowiednio odżywione. Jednym słowem – idealne.

Na rynku kosmetyczny wybór odzywek do paznokci jest ogromny. Praktycznie każda firma, która produkuje lakiery do paznokci, wypuszcza też i odżywki. Najczęstsza forma odżywki to płynna, zamknięta w buteleczce z pędzelkiem. Mogą być pod postacią płynu, olejku, żelu, do pomalowania niczym lakier. Są także odzywki pod postacią kremów a także w żelowych kapsułkach.

W skład odzywek wchodzą witaminy, minerały, keratyna, W niektórych odżywkach substancją aktywną jest formaldehyd, a ponieważ jest to silny alergen, czytajmy uważnie składy. Na opakowaniu powinna też widnieć informacja, że dana odżywka zawiera ten składnik i w jakim stężeniu.

 

jaką odzywkę do paznokci wybrać?

Wszystko zależy od tego, z jakim problemem chcemy się uporać.

Odżywki wzmacniające – dla paznokci słabych, rozdwajających się.

Odżywki regenerujące – polecane jako kuracja dla paznokci zniszczonych np. po zdjęciu tipsów. Ma na celu odpowiedni odpowiednie odżywienie i regenerację paznokci.

Odżywki utwardzające – do paznokci słabych i miękkich, mają na celu ich wzmocnienie. Można je stosować samodzielnie, jako kurację zapobiegającą łamliwości, a niektóre także na lakier, jako ochronę i wzmocnienie koloru.

Odżywki wygładzające – stosowane najczęściej jako baza pod lakier, wygładzają powierzchnię paznokcia poprzez wypełnianie ubytków, dzięki czemu położony na niej lakier dobrze się rozprowadza i pięknie wygląda, tworząc gładką powierzchnię.

Jeśli lubimy domowe sposoby na urodę, zastosujmy naturalne odżywki do paznokci. Najprostsza metoda to wcieranie w paznokcie wit A + E, którą możemy dosłownie za grosze, kupić w aptece (np. Capivit A+E). Tak samo zastosować możemy olejek rycynowy. Na paznokcie dobrze działa też moczenie ich w żelatynie, ciepłej oliwie czy kleiku z siemienia lnianego.

Odżywki dobrze jest też wspomóc odpowiednią dietą czy suplementami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż naturalny (no make up)
Następny artykułOlejki zapachowe
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.