Olejki zapachowe

Olejki zapachowe

772
0
PODZIEL SIĘ

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak potężną moc ma zapach. Zapachem możemy uwodzić, a także zniechęcić kogoś do siebie, możemy stworzyć ciepły, romantyczny nastój a także zostać zmanipulowani (np. w sklepach są rozpylane zapachy świeżych owoców czy chleba, abyś kupiła więcej), możemy mieć przyjemne wspomnienia (np. „zapach dzieciństwa”, zapachy wypieków), lub wręcz może nas odrzucić.

Do stworzenia pozytywnego aromatu w pomieszczeniach, w których się znajdujemy mogą posłużyć nam olejki zapachowe. Najlepsze są oczywiście te, w których skład wchodzą naturalne olejki eteryczne.

Jak wybierać olejki?

W zależności od ich właściwości. Jeśli chcemy tylko nadać aromat w mieszkaniu, wybierzmy zapach, który najbardziej lubimy (np. wanilia, jabłko, bez, zielona herbata)  lub poszukajmy gotowych zestawów (wanilia i pomarańcza, cynamon i pomarańcza, kawa i czekolada) . Jeśli zaś zależy nam na specjalnych zdrowotnych wręcz właściwościach, wybierzmy olejek rozważnie. Niektóre olejki świetnie pielęgnują skórę, inne nadają jej odpowiedni koloryt a inne odmładzają, ujędrniają czy działają rozgrzewająco. Informacji o dokładnych właściwościach danego olejku szukaj na specjalistycznych stronach internetowych, czy stronach producenta. Często w opakowaniach olejków znajdziemy karteczki z wypisanymi właściwościami (np. Avicenna Oil).

Olejki zapachowe możemy zastosować w :

 – saunach,

 – aromaterapii – odpowiedni olejek, wymieszany z wodą, stosujemy w kominkach (olejki możemy wybierać w zależności od naszego nastroju, aby dodały nam energii, czy zastosować specjalne mieszanki mające nam pomóc w złagodzeniu kataru, kaszlu itd)

– do kąpieli – wlewamy do wanny z wodą kilka kropel olejku

–  masażu – mieszamy kilka kropel wybranego olejku z olejem bazowym.

Uwaga! Należy zwrócić uwagę, aby skład tych olejków był jak najbardziej naturalny i nigdy nie należy bezpośrednio nakładać olejku na skórę. Nie zaleca się dzieciom i kobietom w ciąży stosowania olejków. Powinniśmy także uważać na słońce, aby nie nastąpiła niepożądana reakcja, ponieważ niektóre olejki mogą uwrażliwiać na słońce czy lampy UV.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdżywka do paznokci
Następny artykułZdobienie paznokci
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.