PARADISE SUN ECSTASY

PARADISE SUN ECSTASY

8189
0
PODZIEL SIĘ

Poznaj cudownie energetyzujący zapach marki Vittorio Bellucci (Verona). To pełna słońca kompozycja na bazie akordów soczystego mango, delikatnej poziomki, czerwonego grapefruita, olejku kokosowego i drzewa sandałowego. Poznaj też zasady wybierania i stosowania perfum.

Kompozycja

Orzeźwiającym nutom głowy w zapachu Paradise Sun Ecstasy towarzyszą: soczyste mango, poziomka, nektarynka i czerwony grapefruit. Nuty głowy wyczuwalne są jako pierwsze, zazwyczaj decydują o tym, czy zapach nam się spodoba. Jednak przed ostatecznym wyborem warto odczekać kilka minut. Nuty głowy utrzymują się od kilkunastu minut do pół godziny. Owocowa słodycz nut serca to: orzech kokosowy, lilia i malina. Nuty serca są dominujące i wyczuwalne do trzech godzin. Nuty bazy, których zapach utrzymuje się najdłużej to zmysłowe piżmo, zagęszczone mleko i drzewo sandałowe. Te nuty wyczuwalne są od kilkunastu godzin do kilku dni dzięki specjalnym utrwalaczom. Nuty bazowe to najcięższe nuty zapachowe, dodawane są do nich składniki nadające im ciężkość.

Cena: 100 ml / 25 zł

zapach Paradise Sun Ecstasy

Jak wybierać i stosować perfumy?

 • Najlepsza pora na kupowanie perfum to ranek, kiedy nasz nos nie jest „zmęczony” nadmiarem różnych innych woni. Idąc do perfumerii, zrezygnuj z używania produktów zawierających zapach, np. balsamów czy mgiełek, które mogą rozpraszać nasz węch.
 • Pamiętaj, że prawdziwa woń perfum ukaże się dopiero w kontakcie ze skórą. Spryskaj nimi nadgarstek, nie rozcieraj, poczekaj 15-20 sekund, aż wyparuje alkohol, dopiero wtedy poczujesz pierwszą nutę, czyli nutę bazową.
 • Zapach wpływa na nasze samopoczucie. Na tej samej zasadzie oparta jest aromaterapia olejkami. Zatem perfumy zawierające wanilię będą nas uspokajały, piżmo pobudzały, a niektóre cytrusy uśmierzały ból głowy.
 • Nie nadużywaj perfum – pamiętaj, że wokół są również inni ludzie. Bywa, że woń wywołuje reakcję alergiczną, a nawet agresję.
 • Nigdy nie łącz zapachów, może to skutkować trudną do zniesienia mieszanką.
 • Najlepiej nakładać zapach w miejscach najbardziej ukrwionych, tam gdzie temperatura ciała jest najwyższa, czyli nadgarstki, szyję, skronie, okolice za uszami, dekolt, wewnętrzna strona łokci. Perfumowanie w tych strefach wzmocni intensywność zapachu i sprawi, że perfumy będą dłużej się utrzymywały.
 • Nie testuj wielu zapachów naraz. Nos szybko się „zmęczy”, w konsekwencji każdy kolejny zapach będzie pachniał praktycznie tak samo. Nasz węch może rozpoznać i zapamiętać jednocześnie trzy, maksymalnie cztery rodzaje perfum.
 • Idąc na plażę zrezygnuj ze stosowania perfum. W kontakcie z promieniami słonecznymi olejki eteryczne oraz alkohol działają fotouczulająco. Przykrą konsekwencją mogą być ciemne plamy na ciele, trudne do usunięcia.
 • Perfumy warto zmieniać, bo nasz węch jest tak doskonałym zmysłem, że szybko przyzwyczaja się do znanych sobie zapachów i w konsekwencji przestajemy je czuć. Wyczuwamy intensywnie tylko wtedy, gdy są nowe. Dlatego po dłuższym czasie stosowania jednego rodzaju perfum wydaje nam się, że szybciej się ulatniają i nie pachną. To nasz nos potrzebuje nowych bodźców. Dlatego warto robić przerwy w używaniu ukochanego zapachu, by się nam nie znudził.
 • Data przydatności perfum to 3 lata. Niestety nieodpowiednio przechowywane, na słońcu oraz w wysokiej temperaturze powoduje zepsucie się naszego ulubionego zapachu.
 • Aby przedłużyć trwałość zapachu, warto używać go na włosy. Pamiętajmy jednak, że w składzie perfum jest alkohol – uważajmy zatem, by nie przesadzić.
 • Jeżeli pragniemy poznać prawdziwą woń perfum musimy uzbroić się w cierpliwość i odczekać najlepiej godzinę.
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż Polek
Następny artykułBRWI W BUTELCE DIVADERME
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.